Czy w Rovinj jest drogo? Przekonajmy się!

18 kwietnia 2023 Tagi , , , , , , , ,

Wycieczki do Rovinj stają się wśród polskich turystów coraz popularniejsze. Nie da się ukryć, że to niewielkie miasteczko w zachodniej części półwyspu Istria może pochwalić się wieloma atutami. Przede wszystkim znajdziesz tam wyjątkowo urokliwe plaże, a także niesamowitą starówkę, która skrywa w sobie wiele tajemnic. Organizując wycieczki do Rovinj, musisz także liczyć się z wydatkami. Wobec tego, czy w Rovinj jest drogo i ile mogą kosztować Cię wakacje tutaj? Sprawdźmy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny przelotów oraz dojazdu do Rovinj

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, Rovinj jest niewielkim centrum wakacyjnym na półwyspie Istria. Jak więc łatwo możesz się domyślić, nie jest ono obsługiwane przez port lotniczy. Wobec tego Twoja podróż do kurortu rozpocznie się od przelotów do Puli, a następnie będziesz mógł dostać się stamtąd do Rovinj.

Ceny lotów do Puli są dość zróżnicowane. Wszystko zależy od sezonu, a także miasta w Polsce, z którego zdecydujesz się lecieć. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że jak na razie nie zostały uruchomione bezpośrednie połączenia na tej trasie z żadnego lotniska zlokalizowanego w Polsce. Średnio ceny lotów do Puli prezentują się następująco:

 • z lotniska w Krakowie będziesz musiał zapłacić za przelot około 2,2 tysiące;
 • z lotniska w Warszawie zapłacisz za przelot około 2 tysiące złotych;
 • z lotniska w Katowicach zapłacisz za przelot około 2,5 tysiąca złotych.

Pamiętaj jednak, że często rezerwując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz zagwarantować sobie znacznie lepszą cenę. Jeśli zaś zdecydujesz się lecieć do Puli poza szczytem sezonu turystycznego, wówczas istnieje szansa, że ceny połączeń lotniczych na tej trasie będą jeszcze tańsze.

Colorful facade of an old house in Rovinj, Croatia, Europe.
Kolorowa fasada starego domu w Rovinj, Chorwacja, Europa., licencja: shutterstock/By Viliam.M

Niemniej jednak po dotarciu na lotnisko w Puli musisz pokonać jeszcze około 40 kilometrów do miejsca docelowego. Możesz skorzystać zarówno z pociągów, autobusów, jak i zdecydować się na wypożyczenie samochodu. Najtańszą możliwością jest przejazd do Rovinj pociągiem, gdyż za bilet zapłacisz około 15 euro. Za przejazd transportem publicznym będziesz musiał już zapłacić około 20 euro. Z kolei wypożyczenie samochodu również nie jest najdroższym rozwiązaniem. Możesz trafić na wypożyczalnie, które zaoferują Ci cenę od 30 złotych za dzień. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku tankowanie samochodu leży po Twojej stronie, co może być dla Ciebie nieco większym wydatkiem.

Noclegi w Rovinj – jakie są ich ceny?

Noclegi w Rovinj to kolejny wydatek, który musisz uwzględnić w swoim wakacyjnym kosztorysie. Oczywiście – paradoksalnie – to właśnie ceny noclegów mogą być dla Ciebie dość poważnym obciążeniem budżetowym. Wiele jednak zależy od Ciebie i od tego, na jakie standardy liczysz. Noclegi w Rovinj obejmują zarówno luksusowe hotele, hotele o nieco niższym standardzie, a także pensjonaty i hostele. Wobec tego, jak przedstawiają się ceny za noc w poszczególnych obiektach? Otóż musisz wiedzieć, że:

 • za noc w luksusowym hotelu w Rovinj jak np. Grand Park Hotel Rovinj by Maistra Collection zapłacisz nawet 800 – 1000 złotych za noc.
 • za noc w hotelu trzygwiazdkowym jak np. Eden Hotel by Maistra Collection zapłacisz już 500 złotych za noc;
 • za noc w hotelu jedno – lub dwugwiazdkowym jak np. Villa Ladavac zapłacisz około 180 złotych.

Oprócz wyżej wymienionych możliwości zakwaterowania, noclegi w Rovinj oferują Ci także dostęp do pensjonatów i hosteli. Są one zwykle o wiele tańsze, choć nie mogą zagwarantować Ci najwyższych standardów. Ceny za noc w pensjonatach zaczynają się już od 90 – 100 złotych w sezonie turystycznym. Z kolei hostele są jedną z najtańszych możliwości noclegowych. Oferują Ci one dostęp do łóżka we wspólnym pokoju, a także możliwość skorzystania z łazienki lub kuchni. W tym przypadku za noc zapłacisz już od 50 złotych. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jakie noclegi w Rovinj wybierzesz, postaraj się zarezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Wówczas będziesz mógł nieco więcej zaoszczędzić.

Czytaj także: Najlepsze hotele i noclegi w Rovinj – wszystko co musisz wiedzieć

Ceny w restauracjach Rovinj

Wycieczki do Rovinj nie byłyby kompletne, gdybyś nie zdecydował się na posiłek w lokalnej restauracji. Kuchnia chorwacka jest świetnie znana i z pewnością będzie mogła pozytywnie zaskoczyć Cię pod względem smaku. Jak kształtują się ceny w restauracjach w Rovinj? Otóż:

 • za posiłek w restauracji typu fast – food jak np. KFC czy Mc Donald’s zapłacisz około 22 złotych;
 • za posiłek jednodaniowy w taniej restauracji zapłacisz około 57 złotych;
 • za posiłek dwudaniowy w taniej restauracji zapłacisz około 80 złotych;
 • za obiad w ekskluzywnej i renomowanej restauracji, składający się z dwóch dań oraz przystawek, zapłacisz około 120 złotych.

Ceny jedzenia w restauracjach w Rovinj kształtują się więc na podobnym poziomie, co w innych częściach Chorwacji. Musisz także wiedzieć, że to piwo importowane, jest droższe od trunku lokalnego. Okazuje się bowiem, że za piwo beczkowe – tutejszej produkcji – zapłacisz około 14 złotych. Z kolei za trunek importowany cena ta wzrośnie do 19 złotych.

Czytaj także: Gdzie zjeść w Rovinj? Najlepsze restauracje

Ceny w sklepach spożywczych w Rovinj

Będąc na wakacjach w Rovinj, musisz liczyć się także z koniecznością zrobienia podstawowych zakupów spożywczych. Ceny niektórych produktów w marketach lokalnych są znacznie niższe, niż ceny do których mogłeś przyzwyczaić się w Polsce. Tak więc, za:

 • litr mleka zapłacisz około 4 złote;
 • za kilogram popularnego, żółtego sera będziesz musiał zapłacić już 53 złote;
 • za kilogram dobrej jakości wędliny będziesz musiał zapłacić około 80 złotych;
 • za bochenek świeżego chleba zapłacisz około 0,50 – 1 złotych.

Rovinj jest dość luksusowym kurortem wypoczynkowym, co za tym idzie, ceny obowiązujące mogą być nieco wyższe niż np. w Porec czy Umagu. Niemniej jednak w porównaniu do naszego kraju, na zakupach spożywczych w Rovinj dalej możesz sporo zaoszczędzić.

Czytaj także: Gdzie możesz zrobić zakupy i wymienić walutę w Rovinj?

Ceny atrakcji w Rovinj

Będąc w Rovinj, musisz poświecić chwilę wolnego czasu na zapoznanie się z zabytkami, odwiedzenie muzeów i skorzystanie z innych atrakcji. Niestety, bilety wstępu do wspomnianych już muzeów i galerii sztuki są dość drogie. Średnio, będziesz musiał zapłacić za nie około 60 – 80 złotych. Z drugiej strony, inne atrakcje jak np. kino czy wynajęcie kortu tenisowego, będą znacznie mniejszym obciążeniem. Średnio za bilet do kina w Rovinj zapłacisz około 17 złotych, zaś za kot tenisowy – wynajęty na cały dzień – zapłacisz około 57 złotych.

Ceny paliwa w Rovinj

Jeśli wybrałeś się do Rovinj własnym samochodem lub zdecydowałeś się na jego wypożyczenie na miejscu, to liczysz się także z koniecznością tankowania. Otóż ceny paliwa są zróżnicowane w zależności od jego rodzaju, a także konkretnej stacji benzynowej. Można jednak powiedzieć, że średnio:

 • za litr benzyny zapłacisz od 1,33 euro do 1,46 euro;
 • za litr oleju napędowego zapłacisz od 1,58 euro do 1,85 euro.

Jeśli posiadasz samochód z zamontowaną instalacją gazową, wówczas zaliczasz się do grona prawdziwych szczęściarzy. Litr gazu na stacjach benzynowych w Rovinj to wydatek około 0,33 euro. Jest to obecnie najtańszy rodzaj paliwa nie tylko w samym Rovinj, ale także i w całej Chorwacji.

Czytaj także: Parkowanie w Rovinj – gdzie można parkować? Oto lista parkingów!

Teraz już dokładnie wiesz, czego możesz się spodziewać na wakacjach w tym regionie. A także, już wiesz, czy w Rovinj jest drogo.

Poprzedni

Latarnia na wyspie Sveti Nikola koło Poreč – co musisz o niej wiedzieć?

Czy w Poreč jest drogo? Przekonajmy się razem!

Następny

Dodaj komentarz