Gdzie możesz zrobić zakupy i wymienić walutę w Rovinj?

17 kwietnia 2023 Tagi , , , , , , ,

Rovinj jest jednym z popularniejszych kurortów wypoczynkowych, który znajduje się w zachodniej części istryjskiego wybrzeża. Turyści cenią sobie to miasteczko ze względu na różnorodność, jaką ma ono do zaoferowania. Z jednej strony znajdziesz tam wyjątkowe plaże i zabytki, z drugiej zaś szereg innych udogodnień. Jeśli planujesz tam swoje wakacje, to musisz się do nich odpowiednio przygotować. Gdzie możesz więc zrobić zakupy w Rovinj i w razie nagłej sytuacji także i wymienić walutę? Z nami dowiesz się wszystkiego!

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sklepy spożywcze w Rovinj – gdzie je znajdziesz?

Ceny w marketach spożywczych w Rovinj mogą być nieco wyższe niż w sklepach polskich, jednak dotyczy to jedynie poszczególnych produktów. W Rovinj znajdziesz zarówno popularne markety, które działają też w Polsce i innych krajach Europy, ale także i sklepy lokalne. Oto lista najpopularniejszych miejsc:

  • Kaufland – to sklep, który z pewnością jest Ci świetnie znany. Market znajdziesz przy ulicy Spine i jest on otwarty od godziny 7:00 do 21:00;
  • Lidl – ten market spożywczy również powinieneś kojarzyć z Polski. Znajdziesz go przy ulicy Brace Bozic. Podobnie jak Kaufland, jest on otwarty od godziny 7:00 do godziny 21:00;
  • Plodine – to z kolei lokalny supermarket, który znajduje się dokładnie naprzeciwko sklepu Lidl. Jest on nieco większy i świetnie wyposażony. Co jest jednak najważniejsze, możesz zrobić w nim zakupy aż do 22:00;
  • Super Kozum – to kolejny market lokalny, który jest wyjątkowo popularny wśród miejscowych. Znajdziesz go przy ulicy Stanga i jest on otwarty do godziny 21:00. Niemniej jednak wiele osób wskazuje, że będziesz mógł tam skorzystać z nieograniczonego wyboru świeżych owoców oraz warzyw.

Powyżej zostały wymienione najpopularniejsze, wielkopowierzchniowe markety w Rovinj. Nie zapominaj jednak o tym, że świeże owoce i warzywa możesz także zakupić na miejskich targach, które zwykle skupiają się przy placu centralnym w miasteczku.

Czytaj także: Najlepsze hotele i noclegi w Rovinj – wszystko co musisz wiedzieć

Gdzie możesz zrobić zakupy odzieżowe i inne w Rovinj?

Oprócz marketów spożywczych w Rovinj znajdziesz także wiele, innych sklepów. Możesz w nich zrobić zakupy odzieżowe, kupić produkty do domu, a nawet kupić części do roweru – jeśli zajdzie taka potrzeba. Do najpopularniejszych punktów usługowych w tym zakresie zaliczają się:

  • Retail Park Rovinj – to jedna z największych galerii odzieżowych w miasteczku. Znajdziesz ją przy ulicy Aleja Rudera Boskovica – nieopodal Kauflandu;
  • EICO – to lokalny sprzęt z narzędziami, który również znajduje się przy ul. Aleja Rudera Boskovica;
  • Muller – to z kolei sklep kosmetyczny połączony z apteką. Znajdziesz go przy ulicy Spine;
  • Cicibela – w tym sklepie możesz zaopatrzyć się w lokalne wina, a także inne wyroby alkoholowe z całego świata. Sklep ten znajdziesz przy ulicy Nasselje Monfiorenzo.

Jak więc widzisz, w Rovinj absolutnie niczego Ci nie zabraknie. Miasteczko – choć niewielkie – posiada świetnie rozbudowaną bazę usługową, na którą nie będziesz mógł narzekać.

Croatia. View of Rovinj
Rovinj, licencja: shutterstock/By Nikonenko Tatiana

Gdzie możesz wymienić walutę w Rovinj?

Niekiedy zdarza się, że jest potrzebna gotówka, a nie zawsze mamy ją przy sobie w odpowiedniej ilości. Wtedy z pomocą pojawia się kantor. W Rovinj takich miejsc również nie brakuje. Do najlepszych z nich zaliczają się:

  • Cryptoexchange – znany oraz solidny kantor. Znajduje się on dokładnie przy ulicy Carducci 8.
  • Auro Domus – Rovinj 2 – ten kantor znajduje się praktycznie w samym centrum Rovinj – przy ulicy Carera 2;

Czytaj także: TOP 5 miejsc i atrakcji w Rovinji, które koniecznie musisz zobaczyć!

Co więcej, musisz pamiętać, że walutę możesz wymienić także w banku: Istarska Kreditna Banka. Oczywiście, musisz liczyć się z tym, że kurs miejscowej wymiany walut, nie zawsze będzie dla Ciebie wyjątkowo korzystny. Jeśli jednak nie zdążyłeś wymienić gotówki przed wyjazdem do Rovinj, wówczas bez większych przeszkód będziesz mógł zrobić to na miejscu. Pamiętaj, że jeśli wymieniasz walutę w banku, musisz mieć przy sobie dowód osobisty.

Najlepsze hotele w Rovinj

Poprzedni

Leśny park Rovinj czyli Park Zlatni Rt – co warto o nim wiedzieć?

Parkowanie w Rovinj – gdzie można parkować? Oto lista parkingów!

Następny

Dodaj komentarz