Gdzie zaparkować w Opatii – lista parkingów

5 maja 2023 Tagi , , , ,

Opatija – jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na półwyspie Istria w Chorwacji. Trzeba podkreślić, że Opatija na przestrzeni lat stała się kurortem turystycznym, który zasłynął nie tylko pięknymi plażami, ale także i dużą ilością zabytków. Miasteczko samo w sobie nie należy do największych – wręcz przeciwnie – jest ono kameralne i spokojne. Z uwagi na jego dogodną lokalizację, wielu turystów decyduje się tu przyjechać własnym samochodem. Jeśli Ty również masz takie plany, wówczas musisz koniecznie wiedzieć, gdzie zaparkować w Opatii? Poznaj z nami listę parkingów!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkingi w Opatija – co musisz wiedzieć?

Wybierając się do Opatija samochodem, z pewnością będziesz poszukiwał miejsca na parking. Nie będzie z tym większego problemu. Miasto oddaje do użytku wiele parkingów płatnych, które zlokalizowane są w jego różnych częściach. Cena za postój uzależniona jest od konkretnej strefy. Analogicznie, parking zlokalizowane najbliżej centrum, są najdroższe. Co więcej, na większości z nich nie możesz pozostawić samochodu na dłużej niż 1 – 2 godziny. Opłatę za tego typu parking możesz uiścić w parkomacie. Pamiętaj jednak, że próba uniknięcia kosztów parkowania, może mieć dla Ciebie dość przykre konsekwencje. Policja zawsze skrupulatnie sprawdza kwestię opłat parkingowych, a w przypadku “nieuczciwych” kierowców, wystawiane są dość pokaźne mandaty.

Opatija, Croatia, a view on the marina Opatija and coastline filled with villas.
Opatija, Chorwacja, widok na przystań Opatija i wybrzeże pełne willi., licencja: shutterstock/By Zdravac

Czy w Opatija można znaleźć parking bezpłatne?

Z pewnością podczas wyjazdu nie chcesz narażać się na dodatkowe opłaty I wolisz postawić na darmowe parkowanie. Tylko czy to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej! Jednak większość z nich to tzw. „parkingi na dziko”. W praktyce oznacza to, że możesz pozostawić na nich samochód na własną odpowiedzialność. Pamiętaj jednak, że nie jest to rekomendowane rozwiązanie. Drugą z możliwości jest nic innego jak zaparkowanie pojazdu tuż przy drodze. Najczęściej taka możliwość obowiązuje na parkingach pomiędzy blokami i zabudowaniami. W tym wypadku musisz jednak pamiętać, że w znacznej większości takie parkingi dostępne są jedynie dla mieszkańców i nie możesz pozostawić na nich swojego pojazdu przez dłuższy czas.

Gdzie możesz zaparkować w Opatija? – lista parkingów

Opatija to niewielki kurort, jednak miejsc parkingowych z pewnością Ci tam nie zabraknie. Do parkingów, które są często rekomendowane przez turystów można zaliczyć:

  • parking przy ulicy Marino Cvetković Stubište Lipovica 2 – jest to wielkopowierzchniowy parking strzeżony. Znajduje się on około 9 minut spacerem od ścisłego centrum miasteczka.
  • parking przy ulicy Maršala Tita 190 – to również jeden z większych parkingów, na którym możesz zostawić swój samochód przez dłuższy czas. Musisz jednak wiedzieć, że parking ten znajduje się nieco dalej od ścisłego centrum kurortu.
  • parking „Slatina” przy ulicy Maršala Tita 166A – to kolejny, wielkopowierzchniowy parking. Jest on strzeżony, więc nie musisz obawiać się o swój samochód.
  • parking przy ulicy Vladimira Nazora – znajduje się on dość blisko centrum. Jest to dość niewielki parking strzeżony, więc pamiętaj, by przed przyjazdem dokonać rezerwacji miejsca.
  • parking „Opatija 21 D.O.O. – to jeden z parkingów, który znajduje się blisko portu. Również możesz na nim bezpiecznie zostawić swój samochód.

Pamiętaj także o tym, by dokładnie czytać tabliczki informacyjne, jakie znajdują się przy każdym parkingu. Większość z nich pozwala bowiem na darmowe parkowanie w niedziele i dni świąteczne. Dodatkowo opłaty zazwyczaj obowiązują w określonych godzinach – tyczy się to parkingów poza centrum miasta. Najczęściej po godzinie 22:00 aż do godziny 6:00 lub 7:00 możesz zaparkować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Standardowa opłata parkingowa w Opatija wynosi 0,50 euro lub 1,77 kun za półgodzinny postój. Zwykle jednak im dłużej pozostawisz samochód, tym będzie to dla Ciebie tańsze.

Czytaj także:

Wakacje Opatija – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Najlepsze hotele i noclegi w Opatija – wszystko co musisz wiedzieć

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Czy w Poreč jest drogo? Przekonajmy się razem!

Kościół św Jakuba w Opatija – oto, co warto o nim wiedzieć!

Następny

Dodaj komentarz