Gdzie zaparkować w Puli? – poznaj parkingi w Puli

25 maja 2024 Tagi , , , , ,

Pula to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na półwyspie Istria. Nie da się ukryć, że czeka tam na podróżnych wiele atrakcji oraz zabytków, które są unikalne i wyjątkowe. Planując wakacje w Puli, możesz rozważyć udanie się tam własnym samochodem lub wypożyczenie go bezpośrednio na miejscu. Dzięki temu unikniesz zatłoczonej komunikacji miejskiej i długich spacerów. Jednak gdzie będziesz mógł zaparkować w Puli? Przekonajmy się – poznajmy wspólnie parkingi w Puli!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkowanie w Puli – o tym musisz pamiętać!

Parkingi w Puli to dla Ciebie – jako kierowcy – temat, z którym powinieneś się bliżej zapoznać. Okazuje się, że policja nie wybacza braku biletów parkingowych lub pozostawiania samochodów w miejscach niedozwolonych. Zanim więc wybierzesz się do tego historycznego miasta na półwyspie Istria samochodem, pamiętaj, że tamtejsze parkingi podzielono kilka, różnych stref. Zaliczają się do nich:

 • ZONA 1 – jest to tzw. czerwona strefa, która obejmuje parkingi zlokalizowane praktycznie w samym centrum miasta. Parkowanie tam dozwolone po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.
 • ZONA 1 (MAX 2H) – to również strefa parkingowa w pobliżu starego miasta. Jest ona oznaczona kolorem bordowym i jak sama nazwa wskazuje, możesz pozostawić tam swój samochód na nie więcej niż 2 godziny.
 • ZONA 2 – to z kolei strefa parkingowa oznaczona kolorem żółtym. Znajduje się ona nieco poza starym miastem.
 • ZONA 3 – oznaczona kolorem szarym, również nieco dalej od starego miasta. Na parkingach w tej strefie możesz pozostawić swój samochód na maksymalnie 2 godziny.
 • ZONA 4 – ta strefa parkingowa obejmuje parkingi na północ od starówki i nie jest ograniczona czasowo.
 • ZONA 5 (HOLDERS ONLY) – z tych parkingów niestety nie będziesz mógł skorzystać. Są one oznaczone kolorem niebieskim i obejmują serce starego miasta. By wjechać tam samochodem, potrzebujesz specjalnego pozwolenia, które wydawane jest jedynie mieszkańcom lub zorganizowanym grupom wycieczkowym.
 • ZONA 5 (MAX 2H) – to specjalna strefa parkingowa obejmująca kilka uliczek okalających stare miasto. Możesz zaparkować tam jedynie na 2 godziny.

W wyżej wymienionych strefach parkingowych obowiązuje Cię opłata, jeśli parkujesz w godzinach od 7:00 do 20:00. Pamiętaj także, że im bliżej starego miasta zdecydujesz się zatrzymać swój samochód, wówczas wyższa będzie opłata za postój.

Closeup of rear, back side of golden car with other cars parking in outdoor parking area in sunny day.
parkowanie, licencja: shutterstock/By J.AMPHON

Parkingi w centrum Puli

Za każdy razem gdy jestem w Puli podczas szczytu sezonu wakacyjnego wybieram prywatny parking przy ul. Vrtlarskiej (w którą skręca się z ul. Mutilskiej), który dysponuje bardzo dużą ilością miejsc i znajduje się bezpośrednio przy starym mieście.

 Messenger Creation 7c21aae9 2c99 4280 A5dd 46cf1131d703
Fot. Istria.pl

Poza sezonem warto również skorzystać z publicznych parkingów, które znajdują się przy ulicy Mletačkiej (po obu jej stronach)-jeden z nich nosi nazwę Parking Tržnica.

Cena za godzinny postój wacha się między 0,5 a 1 euro.

Parking przy amfiteatrze w Puli

Parking znajduje się tuż obok amfiteatru w Puli.

 20240525 175131
Fot. Parking przy Amfiteatrze w Puli, Istria.pl

Bezpłatne parkingi w Puli – czy są możliwe?

Wymienione powyżej strefy parkingowe odnoszą się do obszarów starego miasta i miejsc położonych w jego bezpośredniej bliskości. Jak mówiliśmy, za parkowanie w tych strefach będziesz musiał zapłacić. Jednak nie oznacza to, że w mieście nie znajdziesz także całkowicie darmowych parkingów. Zwykle jednak znajdują się one w odległych częściach Puli lub przy osiedlowych uliczkach. Choć pozostawienie tam samochodu całkowicie za darmo może być kuszące, to jednak nie będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasu. Pamiętaj, że lepiej parkować w miejscach bezpiecznych i strzeżonych, by nie narazić się na przykre incydenty.

Lista parkingów w Puli

Jeśli nie chcesz parkować samochodu w pobliżu starego miasta, a także zależy Ci na parkingu długoterminowym, to takie rozwiązania również znajdziesz w Puli. Istnieje bowiem kilka, wielkopowierzchniowych i strzeżonych parkingów, które zlokalizowane są w różnych częściach miasta. Do najpopularniejszych i rekomendowanych przez podróżnych można zaliczyć:

 • Parking Pula – znajduje się on przy ulicy Svetego Petra w północnej części miasta. Przed przyjazdem wymagana jest rezerwacja miejsca;
 • Parking „Karolina” – to kolejny, długoterminowy parking w Puli, który znajdziesz przy ulicy Trg Nimfeja. Znajduje się on w pobliżu Amifiteatru.
 • Parking „Nazorova” – ten parking jak sama nazwa wskazuje znajduje się przy ulicy Nazorova. Jest to płatny i strzeżony parking.
 • Pula Parking Ltd – ten postój znajdziesz przy ulicy Prilaz Krajla Salamona 4. Pamiętaj, by wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Jak więc widzisz, lista długoterminowych parkingów w Puli jest całkiem imponująca, z a ich znalezieniem nie powinieneś mieć większego problemu.

Najlepsze hotele w Puli

Poprzedni

Miejski targ w puli, czyli Gradska Tržnica – co musisz o nim wiedzieć?

Mały rzymski teatr w Puli – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz