Gdzie zjeść w Poreč? Najlepsze restauracje

, 26 lutego 2023 Tagi , , ,

Nie da się ukryć, że w tym momencie, kiedy wakacje są już tak blisko, praktycznie każdy turysta ma już w głowie gotowy plan tego, gdzie się w tym roku uda. Niemniej jednak jeśli jeszcze taka decyzja nie została do końca podjęta, to z pewnością turyści przeżywają obecnie mocno stresujący okres. Chcą oni bowiem na szybko i w dość dużym pośpiechu odnaleźć miejsce, które zapewni im spędzenie wakacji idealnych – takich, o których nie zapomną przez długi czas. Wobec tego poszukiwania z całą pewnością są niezwykle intensywne. Jeśli więc Wy również należycie do tego grona podróżnych, którzy obecnie mierzą się z koniecznością znalezienia idealnego miejsca, możecie zasugerować się tym wakacyjnym kierunkiem, który jest najczęściej wybierany przez większość rodaków.

Chodzi tutaj o malowniczą Chorwację i jej magiczne wybrzeża. Nawet jeśli już tam byliście, to z pewnością warto wrócić i odwiedzić niesamowitą i bajeczną miejscowość Poreč. Być może przekonają Was do tego licznie restauracje, w których będziecie mogli rozsmakować się w tradycyjnej, chorwackiej kuchni? Wobec tego, które restauracje w Poreč zasługują na większą uwagę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Konoba aba – kwintesencja chorwackiego tradycjonalizmu

Z pewnością podróżując do Chorwacji, każdy z nas ma apetyt na to, by spróbować dania, które jest typowe dla tego konkretnego regionu. Co więcej, każdy z nas chce spróbować czegoś wyjątkowego i oryginalnego, czego jeszcze nigdy w życiu nie spróbował. Wobec tego w niewielkiej miejscowości Poreč taką okazję daje turystom malownicza restauracja Konoba aba. Lokal ten znajduje się przy ulicy Matija Vlacica Ilirka 2. Co więcej, z okien lokalu będziecie mogli podziwiać morskie fale rozbijające się o skaliste wybrzeże. Zacznijmy jednak od tego, że cały lokal został urządzony w niezwykle tradycyjnym i typowo chorwackim stylu. Panuje tam niezwykle sielski klimat, a to z całą pewnością zachęci turystów do spożywania dań. Jednak czego będzie można w Konoba aba spróbować?

Otóż specjalnością jest oczywiście kuchnia chorwacka. Królują więc dania mięsne w postaci tradycyjnego cevapici, a także marynowanych steków i żeberek z grilla. Dania chorwackie to dania niezwykle sycące i mięsne. Jednak nie oznacza to, że Konoba aba zapomniała o tym, że wśród klientów mogą zaleźć się również weganie lub wegetarianie. Przygotowano dla nich osobna kartę dań, w której mogą zasmakować marynowanych warzyw z grilla, a także skusić się na sałatki z dodatkiem tofu. Warto podkreślić, że Konoba aba oferuje również degustację lokalnych win oraz nalewek.

Restauracje w PorečBistro Sarajevo

Kolejnym lokalem w malowniczym miasteczku Poreč, który z całą pewnością warto jest odwiedzić, jest Bistro Sarajevo. Znajduje się ono przy ulicy Matka Vlacica 2A. Bistro Sarajevo to lokal, który specjalizuje się w różnorodnej i pełnej kontrastów kuchni bałkańskiej. Jak sama nazwa wskazuje, zasmakujecie tam dań pochodzących z Bośni i Harcegowiny, typowych przekąsek dla Czarnogóry, a także wyśmienitych, chorwackich lunchów. Oczywiście typowym dla kuchni bałkańskiej jest oczywiście mięso, gdyż to ono z założenia ma napełnić nasze brzuchy i dodać nam energii na cały, długi i męczący dzień. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że Bistro Sarajevo zapomniało o tych klientach, którzy niezbyt cenią sobie mięsne menu. Wobec tego dla wszystkich jaroszy przygotowano osobną kartę dań, w której nie znajdą żadnej, mięsnej propozycji.

Warto podkreślić, że Bistro Sarajevo oferuje również niezwykle szeroką ofertę tradycyjnych, bałkańskich deserów, które z pewnością podbiją podniebienie niejednego turysty. Warto również podkreślić, że lokal ten oferuje bogatą ofertę nalewek, lokalny win oraz piw. Z całą pewnością podkręcą one efektywnie smak każdego dania. Dodatkowo ceny w Bistro Sarajevo zgodnie z opiniami klientów, którzy już rozsmakowali się tam w bałkańskiej kuchni, są dość przystępne. Z pewnością nie nadwerężą budżetu żadnego turysty.

Restauracje w Poreč Tri Bacve

Kolejnym lokalem gastronomicznym, który turyści zdecydowanie powinni odwiedzić w Poreč, jest niewielki, ale za to niezwykle klimatyczny lokal Tri Bacve. Znajduje się on nieco na obrzeżach miasteczka przy ulicy Mattea Benussia 6. Lokal ten jest chyba jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w całym Poreč. Jeśli więc poszukujecie miejsca na lunch, a co więcej chcecie poczuć prawdziwy, folklorystyczny klimat Chorwacji, to właśnie ten lokal da Wam ku temu idealną możliwość. W Tri Bacver możecie zakosztować dań, które od wielu już lat stanowią podstawę i główną tradycje chorwackiej kuchni. Z pewnością nie pogardzicie wariacjami na temat dań mięsnych. Skutecznie zaspokoją one nie tylko Wasz apetyt, ale także skutecznie pobudzą również Wasze kubki smakowe. W lokalu tym będziecie mogli również spróbować tradycyjnych sałatek, których głównym składnikiem jest lokalny kozi ser.

Oczywiście w Tri Bacve znajdą również coś dla siebie wszyscy jarosze, którzy zdecydowali się od mięsa stronić. Co więcej, w Tir Bacve turyści zyskują również możliwość zapoznania się z deserami. Są one uwielbiane w Chorwacji i żaden miejscowy nie może sobie ich odmówić. Warto zaznaczyć, że w lokalu tym nie panują również zbyt wygórowane ceny, co może być jedną z jego największych zalet. Śmiało można stwierdzić, że Tri Bacve to lokal idealny dla turystów, którzy chcą się pożywić do syta, a jednocześnie nie chcą zostawiać połowy swojej pensji. 

Restauracje w PorečKonoba Cakula

Konoba Cakula to kolejny lokal w niewielkim Poreč, który zasługuje na szczególną uwagę i zainteresowanie turystów. Dlaczego? Otóż znajduje się on przy ulicy Vladimira Nazora 7. Nazwa ulicy nic Wam nie mówi? Leży ona w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiej promenady w Poreč. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na to, by zjeść tam śniadanie, lunch czy późny podwieczorek, będzie miał również do podziwiania przepiękne i niezwykle malownicze widoki. Jednak z całą pewnością turyści są najbardziej zainteresowani tym, co tak naprawdę mogą tam zjeść. Otóż jak to zwykle bywa w Poreč, a raczej w lokalach gastronomicznych w mieście dominuje tradycyjna, chorwacka kuchnia. Wobec tego znów turyści mogą rozsmakować się w tradycyjnych daniach mięsnych, a także nalewkach i winach produkowanych w lokalnych winnicach, które otaczają Poreč.

Co więcej, turyści będą mogli rozsmakować się również w sezonowych sałatkach i tradycyjnych deserach. Osoby będące na bezmięsnej diecie również są w tym lokalu mile widziani. Mogą oni bowiem skorzystać ze specjalnie przygotowanej dla nich karty dań. Dominują w niej warzywa, owoce można oraz falafel i tofu. Jeśli zaś chodzi o to, jakie ceny panują w lokalu, to niestety są one nieco wyższe niż w poprzednich restauracjach. Niemniej jednak biorąc pod uwagę wysokiej jakości potrawy, a dodatkowo możliwość spożywania ich w otoczeniu przepięknych widoków, można powiedzieć, że warto choć raz pozwolić sobie na taką przyjemność.

Najlepsze hotele w Istrii

Poprzedni

Gdzie zjeść na wyspie Lošinj? Najlepsze restauracje

Jeden dzień w Puli, jak zaplanować zwiedzanie, atrakcje?

Następny

Dodaj komentarz