Gdzie zrobić zakupy i wymienić walutę w Opatii?

9 maja 2023 Tagi , , , , , , , ,

Wakacje w malowniczym, istryjskim kurorcie Opatija stają się coraz popularniejsze. Miasteczko to wydaje się przyciągać turystów jak prawdziwy magnes. Wszak to właśnie Opatija może pochwalić się fenomenalnymi plażami, masą zabytków, a także wyjątkową historią. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierasz się tu, to musisz wiedzieć, gdzie zrobić zakupy i wymienić walutę w Opatii. Poznaj więc listę najlepszych marketów oraz kantorów w kurorcie, jakim jest Opatija!

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie możesz zrobić zakupy spożywcze w Opatija?

Opatija to niewielkie miasteczko, które ma świetnie rozwiniętą bazę usługową. Znajdziesz tu głównie popularne, lokalne markety spożywcze. Oto najważniejsze obiekty.

  • SPAR Supermarket – ten sklep spożywczych może być Ci świetnie znany z Polski. Delikatesy SPAR znajdują się w większych i mniejszych miasteczkach. Okazuje się, że SPAR Supermarket znajdziesz także w Opatija, przy głównej ulicy Nowa Cesta. Zrobisz tam głównie zakupy spożywcze, ale znajdziesz w sklepie również chemię gospodarczą;
  • Konzum – to jeden z najpopularniejszych, chorwackich marketów spożywczych. Oferuje ona świeże mięsa, owoce, warzywa, a także pieczywo czy napoje. W Opatija market ten znajdziesz przy ulicy Andrije Stangera.
  • Plodine – to niewielki, lokalny sklep spożywczy, który jednak jest świetnie zaopatrzony. Będąc w Opatija, znajdziesz go przy ulicy Cesta Dalmatinskh Brigada.
  • Lidl – ten market spożywczy z całą pewnością jest Ci świetnie znany z Polski. Okazuje się, że znajdziesz go również w Opatija. Lidl znajduje się blisko centrum miasteczka, a dokładnie zlokalizowany jest on przy ulicy Kvarnerska Cesta.
  • Trgovina Krk Tosina – to niewielki sklepik spożywczy, w którym zrobisz zakupy tzw. pierwszej potrzeby. Znajdziesz go przy ulicy Vinka Zamlica.

Pamiętaj, że produkty spożywcze w Opatija możesz kupić także na lokalnych targach, które w mieście są wyjątkowo popularne.

Gdzie kupisz ubrania i inne produkty w Opatija?

Jeśli brakuje Ci krótkich spodenek, stroju kąpielowego lub kosmetyków, to nie musisz się martwić! Bez większego problemu kupisz je na miejscu – w Opatija. W miasteczku znajdziesz wielobranżowe sklepy, które zadbają o Twoje wyposażenie. Do najpopularniejszych, tego typu marketów w mieście zaliczają się:

  • Suza Kroatia Spirit – jest to sklep w którym możesz kupić lokalne wyroby alkoholowe, ale także napoje procentowe z całego świata. Znajdziesz go przy ulicy And Eli.
  • Marti Retail Park – to jedna z galerii handlowych w Opatija. Jest ona co prawda dośc niewielka, jednak z powodzeniem zrobisz tam zakupy odzieżowe, obuwnicze oraz inne. Galerię tą znajdziesz przy ulicy Martinkovac.

Pamiętaj, że jeśli zależy Ci na nieco większych zakupach, to możesz z powodzeniem udać się do pobliskiej Rijeki. Podróż nie zajmie Ci więcej niż około 30 minut, a w tym mieście czekają na Ciebie prestiżowe galerie handlowe oraz modne butiki.

Idyllic mediterranean waterfront in Volosko village, Opatija riviera, Kvarner, Croatia
Idylliczne nabrzeże Morza Śródziemnego w miejscowości Volosko, Riwiera Opatija, Kvarner, Chorwacja , licencja: shutterstock/By xbrchx

Gdzie możesz wymienić walutę w Opatija?

Przyjeżdżając do Opatija na wakacje, musisz pamiętać o tym, by zabrać ze sobą lokalną gotówkę. Choć płatności karta są tu powszechne i nie ma z nimi największego problemu, to jednak kurs przewalutowania transakcji bankowych nie zawsze będzie korzystny. Jeśli jednak zapomniałeś o wymianie waluty jeszcze w Polsce, wówczas możesz to zrobić na miejscu. Pamiętaj jednak, że w Opatija działa jedynie jeden kantor. Jest to placówka Money Exchange, która znajduje się przy ulicy Vjekoslava Spincica. Jest to jedyny, autoryzowany punkt wymiany walut w Opatija.

Oczywiście, jedną z alternatyw mogą być dla Ciebie również lokalne banki. Musisz jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich zaoferują Ci możliwość wymiany waluty. W momencie, kiedy kantor w Opatija – Money Exchange będzie nieczynny, rozwiązaniem może się okazać dla Ciebie podróż do Rijeki. W tej metropolii znajdziesz o wiele więcej kantorów, a także i banków, które pozwolą Ci na wymianę waluty. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na to już w Polsce.

Czytaj także:

Hotel Kvarner – pierwszy hotel wybudowany w Opatii

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Opatii – co musisz o nim wiedzieć?

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Opatija

Poprzedni

Latarnia morska Savudrija w Umag – co musisz o niej wiedzieć?

Czy w Puli jest drogo? Poznajmy razem ceny!

Następny

Dodaj komentarz