Gdzie zrobisz zakupy i wymienisz walutę w Poreč?

14 kwietnia 2023 Tagi , , ,

Poreč jest jednym z tych kurortów na półwyspie Istria, który z roku na rok odwiedzany jest przez coraz to więcej turystów. To kameralne miasteczko skrywa w sobie wiele atrakcji. Piękne plaże, malownicze stare miasto, a także niesamowita przyroda. Jednocześnie, jeśli decydujesz się na to, by zaplanować tam swoje wakacje, powinieneś wiedzieć, gdzie możesz zrobić podstawowe zakupy, a także wymienić walutę – w razie konieczności. Sprawdzimy zatem, co należy wiedzieć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sklepy spożywcze w Poreč – w jakich marketach możesz zrobić zakupy?

Poreč to niewielkie miasteczko, jednak baza usługowa jest dobrze rozwinięta. Zakupy więc będziesz mógł zrobić w brandowych marketach, które z pewnością kojarzysz z Polski, ale także w lokalnych sklepikach. Wobec tego, które z dyskontów spożywczych możesz odwiedzić podczas pobytu w Poreč? Otóż:

 • Kaufland – tuż przy ulicy Mate Vlasica 55 znajdziesz wielkopowierzchniowy market spożywczy – czyli Kaufland. Jest on świetnie zaopatrzony, wiec niczego Ci tam nie zabraknie. Sklep ten jest otwarty w godzinach od 7:00 do 22:00;
 • Lidl – to kolejny z marketów, który możesz kojarzyć z naszego kraju. Sklep ten znajdziesz dokładnie na przeciwko Kauflanda, po drugiej stronie ulicy. Jest on jednak czynny jedynie do godziny 21:00.
 • Eurospin – ponownie przy ulicy Mate Vlasica znajdziesz lokalny supermarket – Eurospin. Jest on zwykle czynny do godziny 22:00 i możesz tam kupić także lokalne produkty;
 • Plodine – to popularny, chorwacki market spożywczy. Znajdziesz go także przy ulicy Mate Vlasica. W dyskoncie tym możesz liczyć na wyjątkowo atrakcyjne ceny.
 • Super Kozum – to również jeden z popularniejszych dyskontów spożywczych nie tylko w Poreč, ale także w całej Chorwacji. Sklep ten znajdziesz przy ulicy Santiceva.
 • Studenac Market – to niewielki, lokalny dyskont spożywczy, który znajdziesz przy ulicy Groznjanska. Sklep ten jest jednak otwarty jedynie do godziny 20:00.

Pamiętaj, że oprócz tego w centrum Poreč organizowane są miejskie targi. Możesz na nich kupić alkohole, a także świeże owoce, warzywa i ryby.

Croatian town of Porec, shore of blue azure turquoise Adriatic Sea, Istrian peninsula, Croatia. Bell tower, red tiled roofs of historical buildings, boat, piers. Euphrasian Basilica. Aerial view.
Chorwackie miasto Porec, brzeg błękitnego lazurowego turkusowego Morza Adriatyckiego, półwysep Istria, Chorwacja. , licencja: shutterstock/By maloff

Sklepy odzieżowe i inne – gdzie możesz je znaleźć?

Oprócz tradycyjnych sklepów spożywczych w Poreč znajdziesz także wiele, innych punktów usługowych. Chociażby sklepy odzieżowe – znane w całej Europie, a także sklepy z artykułami do domu. Do najpopularniejszych tego typu sklepów w Poreč zaliczają się:

 • C&A – to popularny market odzieżowy, w którym „coś” dla siebie znajdą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Market ten znajduje się przy ulicy Mate Vlasica;
 • CCC – to sklep obuwniczy, który z pewnością kojarzysz z Polski. Znajdziesz go tak samo przy ulicy Mate Vlasica;
 • TEDi – przy tej samej ulicy znajdziesz również chorwacki dyskont ze sprzętem AGD;
 • Trutanic – to z kolei dwupoziomowe centrum handlowe, w którym znajdziesz zarówno sklepy odzieżowe, spożywcze, jak i wiele innych. Ta niewielka galeria zlokalizowana jest przy ulicy Mate Vlasica 26.

Jak więc sam możesz się przekonać, w Poreč nie będzie Ci niczego brakować.

Gdzie możesz wymienić walutę w Poreč?

Jeśli nie zabrałeś ze sobą odpowiedniej ilości gotówki do Poreč, wówczas nie będziesz mieć większych problemów z tym, by wymienić walutę bezpośrednio po przyjeździe. Płatności kartą często pociągają za sobą dodatkową opłatę za przewalutowanie, co nie dla każdego będzie korzystnym rozwiązaniem. Walutę możesz więc wymienić w następujących punktach:

 • Mjeniacnica Exclusive Change – ten kantor znajduje się przy ulicy Mate Vlasica i otwarty jest do 21:00. Zgodnie z opiniami turystów, kantor ten oferuje wyjątkowo korzystne kursy wymiany walut.
 • Money Exchange Auto Domus – ten kantor znajduje się w centrum Poreč, przy ulicy Obala Marsala Tita;
 • Cryptoexchange Auto Domus – ten kantor z kolei znajdziesz przy ulicy Mlińska, również blisko centrum miasta.
Beautiful Poreč lights at midnight
Piękne światła Poreča o północy, licencja: shutterstock/By Patrik Marcan

Pamiętaj, by przed wizytą w kantorze zapoznać się z aktualnymi kursami wymiany walut i sprawdzić, czy będą one dla Ciebie korzystne.

Czytaj także:

Gdzie zjeść w Poreč? Najlepsze restauracje

Najlepsze hotele i noclegi w Poreč – wszystko co musisz wiedzieć

Najlepsze hotele w Poreč

Poprzedni

Rynek nieruchomości w Istrii – poznajmy ceny mieszkań, domów wakacyjnych i koszty życia w Istrii

Zwiedzanie podziemi Puli, czyli Zerostrasse

Następny

Dodaj komentarz