Hotel Kvarner – pierwszy hotel wybudowany w Opatii

8 maja 2023 Tagi , , , ,

Opatija jest jednym z najpiękniejszych kurortów w Chorwacji. Miasteczko znajduje się na półwyspie Istria, tuż nad Morzem Adriatyckim. Może się ono pochwalić wyjątkową historią, a także jednymi, z bardziej wyjątkowych plaż w całej Istrii. Ale to nie wszystko. Znajdziesz tam ciekawe obiekty. Zwróć szczególną uwagę na Hotel Kvarner, który został w tym kurorcie wybudowany jako jeden z pierwszych. Poznajmy go bliżej!

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Hotel Kvarner?

Hotel Kvarner to prawdziwy symbol branży hotelowej w Opatija. Ten historyczny i czterogwiazdkowy obiekt noclegowy znajduje się tuż na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Dokładniej mówiąc, znajdziesz go przy ulicy Pava Tomasica. Z uwagi na wyjątkowo wyrazisty kolor fasady hotelu, z pewnością nie będziesz mógł go pominąć. Możesz się do niego dostać zarówno spacerem, ale także i samochodem. Sam hotel ma wyjątkowo pokaźny parkingi dla gości. Do tego w okolicy znajdziesz dodatkowe miejsca. Jeśli jednak myślisz o tym, aby dostać się komunikacją miejską, to jest to także możliwe. Najbliższy przystanek znajduje się około 1000 metrów od hotelu, więc tak czy inaczej, czeka na Ciebie krótki spacer.

historical hotel in opatija
historyczny hotel kvarner licencja: shutterstock/By

Hotel Kvarner – historia

Hotel Kvarner formalnie nazywa się Remisens Premium Hotel Kvarner. To to czterogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy w Opatija. Jednak z hotelem związana jest wyjątkowa historia. Jest to bowiem pierwszy, tego typu obiekt noclegowy, jaki tylko powstał w Opatija. Wybudowano go i otwarto w roku 1884, jeszcze za czasów panowania austro-węgierskiego. Musisz także wiedzieć, że Hotel Kvarner ma znaczenie symboliczne dla całej branży noclegowej. Jest to pierwszy hotel na wybrzeżu Adriatyku, który dał początek rozwojowi chorwackiej turystyki. Co ciekawe, warto, że słynny Hotel Kvarner początkowe nie był obiektem noclegowym.

Town of Opatija waterfront architecture and nature view, Kvarner bay of Croatia
Architektura nabrzeża miasta Opatija i widok na przyrodę, zatoka Kvarner w Chorwacji, licencja: shutterstock/By xbrchx

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, w budynku miało znaleźć się otwarte sanatorium dla pacjentów ze śmiertelnymi chorobami płuc. Warto też dodać, że Hotel Kvarner został wzniesiony na gruzach mieszkalnych willi, które zostały opuszczone przez ówczesnych mieszkańców. Cały budynek jest imponującym przykładem klasycystycznego stylu architektonicznego. Dawniej, mieściły się w nim także gorące łaźnie. Obecnie w ich miejscu znajduje się wystawna Sala Kryszatłowa. Hotel Kvarner oczywiście był wielokrotnie zmieniany w ciągu kolejnych lat. W dzisiejszych czasach został on idealnie dopasowany do potrzeb współczesnych turystów i zyskał sobie miano jednego, z najbardziej luksusowych hoteli w Opatija.

Ile kosztuje noc w Hotelu Kvarner?

Do dzisiaj ten najstarszy hotel w tej części Adriatyku przyjmuje turystów i czeka na nich w każdym sezonie. Jeśli więc również planujesz się w nim zatrzymać, wówczas musisz liczyć się także z pokaźnymi kosztami. Rezerwacje w Hotelu Kvarner nie są tanie. Musisz jednak wiedzieć, że hotel ten może zagwarantować Ci zakwaterowanie w maksymalnie wysokim standardzie, a także dostęp do wiele udogodnień. Ile więc będzie Cię kosztować jedna noc w tym zabytkowym obiekcie? Otóż jeśli zdecydujesz się na pobyt w sezonie turystycznym, wówczas średnia cena za noc będzie wynosić nieco ponad 1000 złotych. Poza sezone oczywiście ceny te nieznacznie spadają, jednak dalej są utrzymywane na dośc wysokim poziomie.

Czytaj także:

Najlepsze hotele i noclegi w Opatija – wszystko co musisz wiedzieć

TOP 5 miejsc i atrakcji w Opatiji, które koniecznie musisz zobaczyć!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Opatija

Poprzedni

Pomnik Józefa Piłsudskiego w Opatii – co musisz o nim wiedzieć?

Co zobaczyć i zwiedzić w Rovinj? Poznaj największe atrakcje kurortu!

Następny

Dodaj komentarz