Ile kosztują wakacje w Istrii i na jakie koszty musisz się przygotować? Poznaj ceny w Istrii!

22 marca 2023 Tagi , , , , , ,

Planowanie wymarzonych wakacji rozpoczyna się na długo przed tym, zanim jeszcze nadejdzie Twój urlop. Z pewnością Ty również w dość dużym pośpiechu szukasz dla siebie idealnego miejsca i chcesz zadbać o to, by dosłownie wszystko przed Twoim wyjazdem zostało dopięte na przysłowiowy, ostatni guzik. Wielu turystów obecnie planuje swoje idealne wakacje na chorwackim półwyspie Istria, który jest magicznym miejscem na wypoczynek. Jeśli Ty również chcesz się tam wybrać, to warto zapoznać się ze średnimi kosztami, jakie pociągnie za sobą taki wyjazd. Poznaj zatem ceny w Istrii!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Istrii z Polski

Jeśli chcesz zaplanować swoje wakacje na Istrii, to masz do wyboru dwie możliwości. Przede wszystkim, możesz zdecydować się na skorzystanie ze zorganizowanych wycieczek, które oferowane są przez biura podróży. Wówczas całą, organizacyjną odpowiedzialność przejmuje na siebie dane biuro podróży, a Ty płacisz jedynie raz – zwykle jest to od 4 do nawet 7 tysięcy złotych – za wszystko. W tej cenie masz zarówno zarezerwowane przeloty, ale także hotel i transfer do miejsca zakwaterowania. Niemniej jednak nie zbyt wielu turystów faktycznie decyduje się na taki krok, gdyż o wiele większą satysfakcję daje samodzielne zorganizowanie swoich wakacji. Jeśli Ty również chcesz się tego podjąć i jechać na Istrię na „własną rękę”, wówczas pierwszą kwestią, o którą musisz zadbać, są przeloty.

Croatia - Rovinj on Istria peninsula. Old town cobbled street.
Croatia – Rovinj on Istria peninsula. Old town cobbled street., licencja: shutterstock/By Tupungato

Jakie są więc koszty lotów do Istrii z Polski? Otóż standardowo np. z Krakowa do Puli będziesz musiał zapłacić od 525 do nawet 890 złotych w obie strony. Musisz jednak pamiętać o kilku, niezwykle istotnych kwestiach. Mianowicie:

 • jeśli zdecydujesz się na rezerwację biletów z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas będziesz mógł także cieszyć się najbardziej atrakcyjną ceną za przeloty;
 • w szczycie sezonu turystycznego, bilety na połączenia lotnicze do Istrii będą najdroższe;
 • nie korzystaj z ofert typu „last minute” – zwykle oferują one najwyższe ceny połączeń lotniczych na danej trasie.

Stosując się do powyższych wskazówek, z całą pewnością uda Ci się zarezerwować taki przelot, który dopasuje się do Twojego urlopu i zagwarantuje Ci najkorzystniejszą cenę.

Ceny hoteli w Istrii

Planując swoje wakacje na Istrii, musisz także uwzględnić ceny noclegów. To właśnie hotele i ich rezerwacja może być dla Ciebie największym wydatkiem podczas wczasów. Pamiętaj jednak, że finalna cena noclegu jest tak naprawdę w Twoich rękach – wiąże się ona z tym, jakich standardami oczekujesz, a także z lokalizacją. Można jednak powiedzieć, że:

 • za nocleg w hostelu – łóżko i dostęp do prysznica i wspólnej kuchni – zapłacisz jedynie około 20 – 40 złotych za jedną noc;
 • za nocleg w hotelu jednogwiazdkowym będziesz już musiał zapłacić około 60 i więcej złotych za jedną noc;
 • ceny hoteli dwugwiazdkowych na Istrii to wydatek 80 i więcej złotych za jedną noc;
 • za nocowanie w hotelu trzygwiazdkowym zapłacisz już około 100 i więcej złotych za jedną noc;
 • za nocleg w hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowym będziesz musiał ponieść koszty rzędu nawet 150 i więcej złotych za jedną noc.
Town of Novigrad Istarski historic center architecture and sailing coastline view, archipelago of Istria, Croatia
Miasto Novigrad Istarski historyczne centrum architektura i widok na wybrzeże żeglarskie, archipelag Istria, Chorwacja, licencja: shutterstock/By xbrchx

Jeśli nie zależy Ci na wygórowanych standardach i nie masz zbyt wysokich oczekiwań, to nawet hostel może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, a co więcej, pozwoli Ci także sporo zaoszczędzić.

Rezerwuj wcześniej

Pamiętaj o tym, że podobnie jak w przypadku połączeń lotniczych, najlepszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie noclegu odpowiednio wcześnie. Często w sezonie turystycznym, kiedy hotele są już prawie zapełnione, właściciele decydują się na dość wyraźne podniesienie cen dla „spóźnialskich” turystów. Pamiętaj również o tym, że cena noclegu jest poniekąd uzależniona od jego lokalizacji. Jeśli więc nocujesz w dużym mieście jak np. Pula, wówczas wybierz nocleg zlokalizowany nieco dalej od centrum. W takim wypadku jego cena będzie o wiele niższa, a Ty będziesz mógł sporo zaoszczędzić.

Czytaj także: Najlepsze hotele i noclegi w Opatija – wszystko co musisz wiedzieć

Najlepsze hotele i noclegi w Umagu – wszystko co musisz wiedzieć

Ceny jedzenia w Istrii

Aktualne ceny jedzenia w Istrii są zróżnicowane i w dużej mierze zależą od konkretnego miasta oraz lokalu gastronomicznego. Okazuje się, że porządny obiad w jednej z lepszych restauracji może kosztować Cię nawet 150 złotych. Dostajesz dwa dania, a także przekąski i napój. W nieco mniej „ekskluzywnych” restauracjach, za obiad będziesz już musiał zapłacić od 60 do maksymalnie 100 złotych. Z kolei za popularne dania typu fast- food zapłacisz nie więcej niż 30 – 50 złotych. 

Food from Istria Croatia cheese bread sea food
Jedzenie z Istrii Chorwacja ser chleb owoce morza, licencja: shutterstock/By FIBOGRAPHIC

A jak prezentują się ceny w sklepie? Oto kilka przykładów.

 • za bochenek chleba zapłacisz około 5 – 6 złotych;
 • za kilogram żółtego sera zapłacisz 30 złotych;
 • za paczkowaną wędlinę będziesz musiał zapłacić 20 – 25 złotych;
 • za karton mleka zapłacisz 5,30 złotych;
 • za butelkę piwa – znanej marki – zapłacisz około 12 złotych.

Oczywiście, jak wszędzie dostaniesz tańsze, jak i droższe produkty.

Czytaj także: Gdzie zjeść w Puli? Najlepsze miejsca i restauracje

Gdzie zjeść w Umagu? Najlepsze restauracje

Ceny atrakcji w Istrii

Większość atrakcji w Istrii jest płatna. Zwykle za wejście do muzeum będziesz musiał zapłacić około 40 – 50 złotych, a podobne ceny obowiązują na praktycznie każdą atrakcję. Warto zapoznać się z informacjami, jakie są udostępnione na stronach internetowych muzeów, stanowisk archeologicznych i innych, ciekawych miejsc. Tam najczęściej podane są również cenniki poszczególnych atrakcji i będziesz mógł także zakupić bilet wstępu – dzięki temu unikniesz długich kolejek bezpośrednio na miejscu. Niektóre obiekty oferują czasami darmowe wejście, zatem warto to sprawdzać przed wyjazdem. W ten sposób będziesz mógł sporo zaoszczędzić podczas swoich wakacji.

Najlepsze hotele w Istrii

Poprzedni

Dlaczego powinieneś pojechać do Istrii? – poznaj 12 powodów!

Co musisz ze sobą zabrać na wakacje do Istrii? Sprawdźmy!

Następny

Dodaj komentarz