Maj w Krakowie pod znakiem Chorwacji – zaproszenie na wspaniałe wydarzenia organizowane przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie

21 maja 2023 Tagi , , ,

Nasz blog istria.pl zachęca do udziału w wydarzeniach, które będą miały miejsce w maju w Krakowie. Poniżej szczegóły:

Piknik Chorwacki – 27.05.2023 od godz. 10:00

Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie wraz ze współorganizatorami zapraszają na Piknik Chorwacki, który odbędzie się w dniu 27 maja 2023 r. w Parku Mała Chorwacja przy ul. Bagrowej 100 w Krakowie. Start o godz. 10:00. Wydarzenie organizowane jest z okazji narodowego święta Chorwacji „Dzień Państwowości” – Dan državnosti, które obchodzone jest w dniu 30 maja. Szczegóły pikniku i plan wydarzeń znajduje się poniżej, a także na stronie Konsulatu Republiki Chorwacji w Krakowie (www.konsulat.chorwacja.krakow.pl) oraz na Facebooku Konsulatu i współorganizatorów imprezy.

Piknik Chorwacki staje się jednym z ulubionych wydarzeń wśród Krakowian oraz wszystkich miłośników tego wspaniałego kraju. Od kiku lat organizatorzy z wielkim powodzeniem przybliżają nam kulturę Chorwacji, jej muzykę i sztukę, jak i oczywiście kuchnię. Uczestnictwo w pikniku jest także doskonałą okazją do głębszego poznania Chorwacji jako kraju bardzo zróżnicowanego pod względem ukształtowania terenu, kuchni czy kultury – wszak Chorwacja to nie tylko wybrzeże Dalmatyńskie! 🙂

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa i okolic, ale także wszystkich zafascynowanych Chorwacją, będzie to doskonała okazja na „przeniesienie się” do kraju tak kochanego przez Polaków.

Festiwal Piosenki Chorwackiej – 28.05.2023 od godz. 10:00

Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, Centrum Kultury Podgórza – Fort Borek i Stowarzyszenie Artystyczne Horizon zapraszają na Festiwal Piosenki Chorwackiej, którego II etap – finał odbędzie się w Forcie Borek przy ul. Fortecznej 146 w dniu 28 maja 2023 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz na koncert laureatów, który odbędzie się w tym samym dniu, o godz. 17:000 w Parku Mała Chorwacja przy ul. Bagrowej 100 w Krakowie.

Już od kilku lat Konsulat Republiki Chorwacji wraz z partnerami z wielkim sukcesem organizują to wspaniałe wydarzenie, będące namiastką słonecznej Chorwacji w Krakowie. Organizatorzy i uczestnicy przybliżają publiczności radosną muzykę Chorwacji, ale także jej kulturę i styl życia. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie mieszkańców Krakowa i okolic, którzy pragną choć na kilka godzin przenieść się na półwysep bałkański.

Najlepsze hotele w Istrii

Poprzedni

Park i willa Angiolina w Opatii – co musisz o nich wiedzieć?

Plaza Slatina – najpopularniejsza plaża w Opatii

Następny

Dodaj komentarz