Najbardziej instagramowe miejsca w Istrii – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

, 11 marca 2023 Tagi , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że Istria stała się wyjątkowo popularnym miejscem wśród turystów z Polski. Coraz chętniej to właśnie tam wybierają się na wymarzone wakacje i z pewnością nie będą tego żałować. Wiele osób pragnie upamiętnić swój urlop w social mediach – w szczególności na Instagramie. Zatem z nami dowiesz się, jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Istrii. Dzięki temu Twój profil będzie wyglądać jeszcze lepiej!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Najmniejsze miasto świata – Hum

Półwysep Istria skrywa w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Tu znajdziesz najmniejsze miasto świata. Jest to niebywała okazja, by zrobić sobie zdjęcie na tle magicznego miasta. Hum otoczone jest wysokim murami obronnymi i znajduje się na wzgórzu. Możesz więc zabawić się perspektywą i wykreować niesamowite ujęcie. Wybierz się do Hum najlepiej w samo południe, wówczas zagwarantujesz sobie najlepsze, naturalne oświetlenie swojego zdjęcia.

Town of Hum colorful old stone street view through stone window, Istria region of Croatia
Miasto Hum kolorowy stary kamienny widok ulicy przez kamienne okno, region Istria w Chorwacji, licencja: shutterstock/By xbrchx

2. Amfiteatr w Puli – najbardziej instagramowe miejsce Istrii

Obiekt ten to jedno z częściej fotografowanych miejsc. Ten antyczny zabytek cieszy się również ogromną popularnością na Instagramie. Na tej platformie można znaleźć bowiem niezliczoną ilość zdjęć, gdzie użytkownicy pozują na tle ruin starożytnej budowli. Jeśli i Ty chcesz ciekawe zdjęcie, to pamiętaj jednak o tym, by do amfiteatru w Puli wybrać się wczesnym rankiem – najlepiej tuż po jego otwarciu. Uda Ci się uniknąć turystów, a zdjęcia przez to będą ciekawsze.

Roman time arena w Puli, szczegół, Chorwacja. Światowego Dziedzictwa UNESCO.
amfiteatr w Puli, Chorwacja. Światowego Dziedzictwa UNESCO., licencja: shutterstock/By OPIS Zagreb

3. Wnętrze Jaskini Baredine – zaskocz swoich obserwujących!

Kolejnym, najbardziej instagramowym miejscem na Istrii jest Jaskinia Baredine. Jej wnętrze jest prawdziwie spektakularne – możesz tam pozować na tle różnorodnych formacji skalnych i wapieni. Oczywiście jeśli chcesz zrobić sobie spektakularne zdjęcie we wspomnianej już jaskini, wówczas musisz mieć na uwadze to, by zabrać ze sobą dodatkowe oświetlenie, gdyż nie ma tam dostępu do naturalnego światła.

4. Magiczne uliczki Groznjan

Chorwacja, a w szczególności sam półwysep Istria, słyną wręcz z tajemniczych i bajkowych miejscowości. Jedną z nich jest bez wątpienia Groznjan, który koniecznie musisz odwiedzić, jeśli chcesz zasilić swój instagramowy profil spektakularnym zdjęciem. Groznjan to niewielkie miasteczko, które jednak słynie ze swoich kamiennych i zabytkowych uliczek. Bardzo często możesz znaleźć je pod hashtagiem #instaplaceschroatia, więc z pewnością Twoje zdjęcie również zyska sobie pokaźną liczbę „lajków”.. Jeśli zdecydujesz się udać do Groznjan późnym wieczorem, wówczas możesz na swojej fotografii uchwycić także malowniczy zachód słońca, na tle zabytkowych budowli oraz kamiennych uliczek.

Ancient colorful houses on a stone street in Groznjan village, Istria, Croatia, Europe.
Starożytne kolorowe domy na kamiennej ulicy w miejscowości Groznjan, Istria, Chorwacja, Europa., licencja: shutterstock/By Viliam.M

5. Promenada w Poreču – wykonaj zdjęcie w Małej Wenecji!

Poreč to jedno z tych miasteczek w Istrii, które często nazywane jest po prostu Małą Wenecją. Okazuje się, że to właśnie na jej wzór została wybudowana ta kameralna i klimatyczna miejscowość. Jest to również jeden z popularniejszych kurortów turystycznych. Jeśli marzy Ci się wyjątkowe zdjęcie na Twój Instagram, wówczas wybierz się na nadmorską promenadę. Ten deptak pozwoli Ci uchwycić nie tylko wspaniałą panoramę Adriatyku, ale także i szereg bajkowych kwiatów, które rozciągają się wzdłuż niego. Możesz się również zastanawiać, kiedy jest najlepszy moment na to, by wykonać spektakularne ujęcie? Otóz, jeśli zależy Ci na magicznym klimacie, wówczas wybierz się tam wieczorem, by uchwycić zachód słońca. Jeśli z kolei zależy Ci na naturalnym świetle, wówczas odwiedź promenadę w Poreč w samo południe!

Beautiful Poreč lights at midnight
Piękne światła Poreča o północy, licencja: shutterstock/By Patrik Marcan

6. Winnice w Motovun – oto instagramowe miejsca w Istrii

Kolejnym, instagramowym miejscem w Istrii jest niewielkie miasteczko Motovun. Wznosi się ono na wzgórzu o wysokości 277 metrów nad poziomem morza. Co więcej, miejscowość ta otoczona jest przez ogromne połacie pól i winnic, a co za tym idzie, stanowią one wręcz idealne tło do zdjęcia na Instagram. Pamiętaj, żeby w Motovun wykorzystać możliwości, jakie daje Ci zdjęcie z odpowiedniej perspektywy. Dzięki temu stworzysz niebanalne ujęcie, które podbije cały Instagram. Powinieneś wybrać się do Motovun z samego ranka, wówczas promienie słoneczne wręcz idealnie doświetlają całą panoramę miejscowości.

Scenic view at medieval town Motovun in Croatia, city walls and promenade. / Selective focus.
Malowniczy widok na średniowieczne miasto Motovun w Chorwacji, mury miejskie i promenada. licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Motovun – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, trufle, jak dojechać?

7. Kolorowe miasto Labin – sposób na niezapomniane zdjęcie na Instagram!

Instagramowe miejsca w Istrii znajdują się w też w miasteczku Labin. Jego uliczki topią się w kwiatach i tysiącach, magicznych kolorów. W Labin możesz więc zdecydować się na wykonanie dynamicznego ujęcia, które opatrzysz odpowiednimi hashtagami. Klimatyczne i kolorowe uliczki stanowią bowiem idealną scenerię do pozowania. Wybierz się do Labin późnym popołudniem – uchwycisz wówczas zachodzące słońce, które wydobywa wspaniałe barwy kolorowych budowli.

View of Labin, little town in Istria, Croatia
Widok Labin, małe miasteczko na Istrii, Chorwacja, licencja: shutterstock/By bepsy

Czytaj także: Labin – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, jak dojechać?

Znajdź dla siebie idealne miejsca i rób piękne zdjęcia!

Najlepsze hotele w Istrii

Poprzedni

Wyjątkowe miasteczko Umag – poznaj TOP 5 miejsc i atrakcji

Muzeum Etnograficzne Istrii i Muzeum Pazinu – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz