Nocne życie w Opatii – kluby nocne i bary, które koniecznie musisz odwiedzić!

15 maja 2023 Tagi , , , , , , ,

Opatija jest jednym najważniejszych kurortów wypoczynkowych na półwyspie Istria. To właśnie od tego miasteczka rozpoczął się rozwój lokalnej turystyki i to tu powstał jeden z pierwszych hoteli nad Adriatykiem. Opatija wydaje się – na pozór – niewielkim i kameralnym kurortem, w którym mieszkańcy wiodą spokojne życie. Jednak tuż po zmroku rozpoczyna się niezapomniana zabawa w popularnych klubach nocnych i barach. Zatem jak wygląda nocne życie w Opatii? Sprawdź już teraz!

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Życie nocne w Opatii – jak ono wygląda?

Życie nocne w Chorwacji jest wyjątkowo bogate, a także różnorodne. Jednak różni się ono w zależności, w którym mieście aktualnie przebywasz. Może Ci się wydawać, że największa ilość klubów nocnych znajduje się w największych metropoliach i to właśnie tam warto spędzić swoje wakacje. Jednak nie daj się zwieść pozorom! Niewielkie kurorty, takie jak, chociażby Opatija, również mają się czym pochwalić. Co prawda życie nocne w Opatii jest dość skromne, a także nieco spokojniejsze w porównaniu np. do Puli. Mieszkańcy jednak chętnie korzystają z lokalnych barów i klubów, które pozwalają im się zrelaksować po całym, ciężkim dniu spędzonym w pracy. Analogicznie, również turyści nie narzekają na możliwości, jakie oferuje im ten kameralny kurort. Jeśli jednak zamierzasz się tam wybrać i chcesz zasmakować nocnego życia, to pamiętaj, że zwykle rozpoczyna się ono po godzinie 20:00. Wtedy kluby i bary zaczynają się stopniowo zapełniać, a na ulicach Opatii rozbrzmiewa wesoła muzyka.

Najpopularniejsze kluby nocne w Opatii

Chcąc zasmakować nocnego życia w tym kameralnym kurorcie, z pewnością udasz się na poszukiwanie klubów nocnych. To one zazwyczaj gwarantują Ci najlepszą zabawę do białego rana. Choć może Ci się wydawać, że w Opatii nie znajdziesz ich zbyt wiele, to jednak jesteś w błędzie! W tym niewielkim kurorcie masz wiele możliwości wyboru. Do najpopularniejszych klubów nocnych w Opatii zaliczają się:

  • Casino Paris – jak łatwo możesz się domyślić, jest to klub nocny połączony z kasynem. Znajduje się on na obrzeżach miasta i czeka tam na Ciebie fenomenalna muzyka oraz ekskluzywne drinki. Pamiętaj jednak, że ceny wejściówek i drinków w tym klubie mogą Cię mocno zaskoczyć. Wynika to z faktu, że zawsze są tam utrzymywane maksymalnie wysokie standardy.
  • Night Club Life Viskovo – ten klub nocny znajdziesz około 5 minut drogi od Opatii. Zlokalizowany jest on w małej, nadmorskiej wiosce Viskovo. Klub ten jest idealny dla młodych ludzi, gdyż zwykle gra tam muzyka z kategorii pop lub techno. Dodatkowo obowiązują w tym klubie wyjątkowo przystępne ceny, które z pewnością nie nadwerężą Twojego budżetu. Klub ten zwykle jest otwarty od godziny 20:00 do godziny 6:00. Możesz więc w nim śmiało bawić się przez całą noc.
  • Lilac Night Club – ten klub nocny znajduje się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Opatiją a Rijeką. Jest on czynny – podobnie jak poprzedni lokal – od godziny 20:00 do godziny 6:00. Serwowane są tam znakomite drinki, a muzyka zachęcająca do tańca rozbrzmiewa dosłownie bez przerwy. Lokal ten również jest wyjątkowo popularny wśród ludzi młodych i nie „wyczyści” Twojej kardy kredytowej.
Dj mieszanie na świeżym powietrzu na festiwalu plażowym z tłumem ludzi w tle - Letni widok klubów dyskotekowych na zewnątrz - Miękki nacisk na rękę - Zabawa, młodzież, rozrywka i koncepcja festiwalu
zabawa dj, opatija, licencja: shutterstock/By DisobeyArt

Powyższe lokale znajdziesz w Opatii i najbliższej okolicy. Zapewnią Ci one świetne warunki, a także niezapomnianą zabawę aż do samego rana.

Najpopularniejsze bary w Opatii

Jeśli zamiast klubu wolisz coś spokojniejszego, to wówczas możesz spędzać swoje wieczory w jednym z lokalnych barów. W nich również możesz liczyć na wyśmienite drinki, piwo i dobrą muzykę. Do najpopularniejszych tego typu lokali w miejscowości Opatija zaliczają się:

  • Colosseum Lounge Beach Bar – jest to jeden z najpopularniejszych barów w Opatii, który zlokalizowany jest tuż przy popularnej plaży. Jest on czynny zazwyczaj do godziny 1:00, choć w sezonie letnim, godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Gra w nim spokojna muzyka, a smakowite drinki z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci.
  • Hemingway Bar Opatija – to kolejny bar, w którym możesz spędzić nieco spokojniejszy wieczór. Bar ten jest otwierany już o godzinie 16:00 i pozostaje otwarty mniej więcej do północy.
  • Angiolina Bar – w tym barze również możesz liczyć na nieco spokojniejszy wieczór w rytm dobrej i znanej muzyki. Za Twoje drinki będą odpowiedzialni najlepsi barmani, a obsługa lokalu jest wyjątkowo przyjazna i nie ma problemów z językiem angielskim. Bar ten jest często polecany przez turystów.

Jak więc widzisz, możliwości spędzenia wieczoru w Opatija są wyjątkowo zróżnicowane. To od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz.

Czytaj także:

Wakacje Opatija – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Najlepsze hotele i noclegi w Opatija – wszystko co musisz wiedzieć

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Opatija

Poprzedni

TOP 10 atrakcji w Umag – co musisz zobaczyć i zwiedzić?

Nocne życie w Poreč – co musisz o nim wiedzieć? Sprawdźmy!

Następny

Dodaj komentarz