Parkowanie w Rovinj – gdzie można parkować? Oto lista parkingów!

17 kwietnia 2023 Tagi , , , ,

Podróżujący do Chorwacji, coraz chętniej decydują się na skorzystanie z własnego samochodu lub wypożyczenie go bezpośrednio na miejscu. Stały dostęp do pojazdu gwarantuje mobilność, a także znacznie poprawia komfort zwiedzania. Jeśli wybierasz się na swój urlop i w taki właśnie sposób chcesz podróżować, to warto wiedzieć więcej na temat możliwości parkowania. Zatem jak wygląda parkowanie w Rovinj oraz co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy!

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile zapłacisz za parkowanie w Rovinj?

Jako kierowca, z pewnością już przyzwyczaiłeś się do faktu, że praktycznie w każdym kraju standardem stały się parkomaty. Znajdziesz je zarówno w większych, jak i znacznie mniejszych miasteczkach. Nie inaczej jest także w Chorwacji, a dokładniej w miasteczku Rovinj. Jeśli wybierasz się tam własnym samochodem, musisz przygotować się na konieczność regulowania opłat parkingowych. Zwykle jest to 5 złotych za godzinny postój. Płatności możesz dokonać zarówno kartą, jak i gotówką, w kasie parkingowej – jest ona całkowicie automatyczna.

Czy w Rovinj znajdziesz bezpłatne parkingi?

Odpowiedź brzmi tak, jednak pozostawianie tam samochodu jest dość ryzykowne i nie chodzi tu jedynie o względy bezpieczeństwa. Okazuje się, że popularnym rozwiązaniem stało się parkowanie w wąskich uliczkach, pomiędzy blokami lub całkowicie na uboczu. Musisz jednak pamiętać, że niektóre z takich „miejsc parkingowych” oznaczone są odpowiednią symboliką, która wskazuje jedynie na możliwość parkowania dla mieszkańców. Jeśli nie będziesz uważać, to możesz otrzymać mandat.

Gdzie możesz zaparkować w Rovinj? – lista dostępnych parkingów

Miejsc parkingowych w Rovinj jest całkiem sporo i znajdziesz je – dosłownie – na terenie całego miasteczka. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by zaparkować jak najbliżej centrum, wówczas możesz pozostawić swoje auto na następujących parkingach:

  • Parkering Rovinj – jest to dość mały parking, jednak zlokalizowany jest on przy samym centrum miasteczka;
  • Parking „ul. Brace Brajkovic 1” – to również niewielki parking blisko centrum Rovinj;
  • Parking ZONA2 – ten parking jest zlokalizowany wzdłuż ulicy Vijeniac Brace Lorenzetto. Jest on dość długi, a także znajduje się przy granicy historycznego centrum miasteczka;
  • Parking „ul. Antonia i Lorenza Vescove 8” – ten parking również nie zaskoczy Cię swoim rozmiarem, jednak da Ci możliwość pozostawienia auta w bezpośredniej bliskości starówki Rovinj.

Powyższe parkingi znajdują się najbliżej centrum, a co za tym idzie, obowiązuje tam nieco wyższa opłata parkingowa. Jeśli nie przeszkadza Ci spacer do starego miasta w Rovinj, wówczas możesz skorzystać z parkingów rozlokowanych w nieco dalszych częściach miasteczka. Będą one o wiele większe, więc nie będziesz musiał stresować się znalezieniem miejsca.

Rovinj, Istria, Croatia, Europe - Picturesque alleyway of the Middle Ages
Rovinj, Istria, Chorwacja, Europa – malownicza uliczka średniowiecza, licencja: shutterstock/By tagstiles.com – S.Gruene

Do rekomendowanych parkingów w Rovinj – poza centrum – zaliczają się:

  • Ampelea Parking – to wielkopowierzchniowy parking zlokalizowany w północnej części miasteczka;
  • Parking „ul. 43. Istarske Divizije” – to kolejny, przestronny parking w północno – wschodniej części miasta, blisko marketu spożywczego „Lidl”;
  • Parking „ul. Prve Istarske Brigade 21” – również jest to parking wielkopowierzchniowy, który – dla odmiany – znajdziesz w południowej części Rovinj;
  • Parking „Stadion” – parking ten znajdziesz w południowo – zachodniej części Rovinj. Jest to jeden z największych, płatnych parkingów w miasteczku.

Parkowanie w Rovinj nie musi więc być skomplikowane. Warto jednak, żebyś zaakceptował konieczność uiszczenia odpowiedniej opłaty. Pamiętaj, że zgodnie z taryfikatorem, im dłuższy jest czas postoju, tym mniej będziesz musiał za niego zapłacić. Niemniej jednak zasada ta nie obowiązuje na parkingach zlokalizowanych blisko centrum miasta. Tam zwykle musisz liczyć się z ograniczeniami – w strefie 1 i 2, postój jest możliwy na nie więcej niż 1 lub 2 godziny. Musisz więc pilnować czasu, aby uniknąć mandatu.

Czytaj także:

Gdzie zjeść w Rovinj? Najlepsze restauracje

Wakacje Rovinj – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Najlepsze hotele w Rovinj

Poprzedni

Gdzie możesz zrobić zakupy i wymienić walutę w Rovinj?

Klasztor franciszkanów w Rovinj – dowiedz się o nim więcej!

Następny

Dodaj komentarz