Plaza Slatina – najpopularniejsza plaża w Opatii

8 maja 2023 Tagi , , , , , , ,

Opatija to jeden z najsłynniejszych kurortów wypoczynkowych w Chorwacji. Zlokalizowany jest on na półwyspie Istria i każdego roku przyciąga niezliczoną ilość turystów. Co ciekawe, Opatija to miasteczko o wyjątkowo kameralnych rozmiarach, jednak skrywa ono w sobie jedną z najpiękniejszych plaż w całej Chorwacji. Mowa tu o plaży Slatina, która jednych zachwyca, zaś innych może wprawić w konsternację. Jeśli Ty również wybierasz się do Opatija, to sprawdź co należy wiedzieć o Plaza Slatina.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak możesz dostać się do plaży Slatina?

Plaza Slatina to jedna z najpopularniejszych plaż w Opatija. W sezonie turystycznym jest ona po brzegi wypełniona turystami, na co musisz się przygotować. Sama plaża zlokalizowana jest w południowej części kurortu, blisko drogi głównej – Nova Cesta. Możesz dostać się tam na wiele sposobów. Przede wszystkim, jeśli masz na to ochotę, wówczas rozwiązaniem może być dla Ciebie spacer. W około 20 minut ze ścisłego centrum Opatija dostaniesz się do słynnej plaży. Jeśli z kolei dysponujesz samochodem, to również możesz z niego skorzystać. Tuż przy samej plaży znajduje się parking Garage Slatina – Opatija, który jest płatny i strzeżony. Ostatnią możliwością może być dla Ciebie komunikacja miejska. Z uwagi na dość niewielkie rozmiary kurortu, praktycznie każda linia autobusowa dojeżdża w okolice plaży. Najbliższym przystankiem jest Opatija – Slatina A. Wówczas do plaży będziesz miał około 200 – 300 metrów.

Co musisz wiedzieć o plaży Slatina w Opatii?

Plaża Slatina to jedno, z największych kąpielisk w całym kurorcie. Nie powinno dziwić Cię to, że kieruje się tam praktycznie każdy z turystów. Jednocześnie plaża Slatina może Cię dość mocno zaskoczyć. Jej nawierzchnia jest w całości wybetonowana, a fragmenty piaszczystego wybrzeża są nieliczne. Na plażę prowadzi Cię odpowiednie wejście, a także urocze, betonowe schodki. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego to właśnie wybetonowana plaża Slatina jest tak popularna, to musisz wiedzieć, że dosłownie każdy znajdzie na niej „coś” dla siebie. Na plaży rozłożone są leżaki, rzędy parasoli, a dodatkowo możesz skorzystać także z innych udogodnień jak np. wypożyczalnia sprzętu do sportów wodnych.

Croatia, town of Opatija, popular tourist resort, Slatina beach, aerial panoramic view
Chorwacja, miasto Opatija, popularny ośrodek turystyczny, plaża Slatina, panoramiczny widok z lotu ptaka, licencja: shutterstock/By Ilija Ascic

Nie zabraknie Ci także różnorodnych barów, restauracji oraz sklepików, w których oprócz produktów spożywczych i napojów możesz także kupić drobne pamiątki oraz upominki. Każdego roku plaża Slatina jest odznaczana Niebieską Flagą. Ten rodzaj odznaczenia przydzielany jest plażom o wysokich standardach. Slatina pozostaje wyjątkowo czysta, zadbana, a także ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Jeśli wybierasz się tam z całą rodziną, wówczas Twoje pociechy również nie będą się nudzić. Na plaży znajdziesz też niewielki plac zabaw. Z kolei otaczający ją las stanowi świetnie odizolowanie od miejskiego zgiełku i naturalne schronienie przed palącymi promieniami słońca. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić plażę Slatina w sezonie letnim, to sprawdź program odbywających się tam imprez i eventów.

Czytaj także: TOP 5 miejsc i atrakcji w Opatiji, które koniecznie musisz zobaczyć!

Gdzie możesz nocować w pobliżu plaży Slatina?

W bezpośredniej okolicy plaży Slatina znajdziesz także wiele obiektów noclegowych. Faktem jest, że nie zaoferują Ci one bezpośredniego zejścia na plażę, jednak będziesz mógł nocować około 50 – 100 metrów od niej! Jeśli zależy Ci na bilskości plaży Slatina, a także na niesamowitych widokach, wówczas zatrzymaj się w:

  • Villa Abbazia – Liburnia – jest to czterogwiazdkowy hotel ze SPA, centrum Fitness oraz basenem. Znajduje się on jedynie 50 metrów od plaży Slatina. Oferuje zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami.
  • Hotel Palace Bellevue – Liburnia – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oddalony jest od plaży Slatina o jedynie 50 metrów. Zagwarantuje Ci on wysokie standardy zakwaterowania.
  • Appartment Opatija Slatina Beach – ten hotel również został oceniony na cztery gwiazdki. Od plaży Slatina dzieli go jedynie 100 metrów.

Hoteli w okolicy plaży możesz znaleźć znacznie więcej! Powyżej, wymienione zostały jedynie najlepsze z nich. Więcej obiektów tutaj!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Opatija

Poprzedni

Maj w Krakowie pod znakiem Chorwacji – zaproszenie na wspaniałe wydarzenia organizowane przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie

TOP 15 atrakcji w Puli – co musisz zobaczyć i zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz