Szpitale w Poreč – sprawdź, gdzie szukać pomocy!

16 maja 2023 Tagi , ,

Poreč to jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych na półwyspie Istria. Jeśli planujesz spędzić w tym malowniczym kurorcie swój wypoczynek, to powinieneś się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, oprócz bagażu i odpowiednich ubrań, powinieneś zadbać o ubezpieczenie turystyczne, a także zapoznać się z listą dostępnych placówek medycznych. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie szukać pomocy w nagłych wypadkach. Poznajmy więc Szpitale w Poreč.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ubezpieczenie turystyczne oferowane przez biura podróży – czy są wystarczające?

Jeśli decydujesz się na to, by skorzystać z wyjazdu do Poreč oferowanego przez biuro podroży, wówczas agent turystyczny zaoferuje Ci kilka opcji dodatkowych ubezpieczeń. Zazwyczaj nie są one wliczone w cenę całego wyjazdu, więc będziesz musiał liczyć się z dodatkowym kosztem. Ubezpieczenia turystyczne pokrywają w różnych kwotach koszty nagłego leczenia i hospitalizacji, jeśli ulegniesz wypadkowi poza granicami kraju. Dodatkowo mogą one również zapewnić:

  • ubezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • ubezpieczenie OC;
  • assistance i wiele innych opcji.

Oczywiście pełny zakres zależy od tego, na co się zdecydujesz. Ponadto Biura podróży, coraz częściej decydują się na zaoferowanie turystom ubezpieczenia bagażu, rezygnacji z wycieczki, czy też ubezpieczenie związane z odwołaniem lotu. Poszczególne opcje możesz dopasować do swoich potrzeb. Warto skorzystać z takiej opcji, jeśli chcesz mieć spokojne wakacje. Zwykle ubezpieczenia nie są nadto drogie.

Widok z tyłu lekarzy mówi, jak idą przez szpital
lekarze w szpitalu, licencja: shutterstock/By Monkey Business Images

Jakie ubezpieczenie dodatkowe warto wykupić na wakacje?

Nawet gdy organizujesz samodzielnie wyjazd, to także dobrze jest skorzystać z opcji ubezpieczenia. Możesz przejrzeć szeroką ofertą firm ubezpieczeniowych, które oferują zróżnicowane opcje. Musisz mieć świadomość tego, że im bardziej rozbudowany pakiet zdecydujesz się wybrać, tym większe będą jego koszty. Przy wyborze dodatkowego ubezpieczenia turystycznego powinieneś zwrócić uwagę – przede wszystkim – na zakres ochrony. Powinien być on jak najszerszy i pokrywać w pełni koszty leczenia za granicą. Zaleca się, by podczas podróży minimalna kwota ubezpieczenia wynosiła 20 – 30 tysięcy euro. Dodatkową opcją może być np. pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego lub ambulatoryjnego. Ubezpieczenia typu „Premium” gwarantują również:

  • ratownictwo;
  • rozszerzoną ochronę COVID – 19;
  • OC sportowe – nawet w kontekście uprawiania sportów rekreacyjnych.

Co więcej, ubezpieczyciel powinien zaoferować także zwrot kosztów zakupu leków, a nawet transportu do kraju. Jeśli zaś cierpisz na choroby przewlekłe, to powinieneś wykupić dedykowaną polisę. Gdy nie wiesz, na co się zdecydować, to warto skorzystać z porady I wsparcia doradcy.

Opieka medyczna w Chorwacji – co powinieneś o niej wiedzieć?

Opieka medyczna w Chorwacji jest – prawie – darmowa dla mieszkańców kraju, a także dla pozostałych mieszkańców Europu. Jeśli przyjeżdżasz więc do Poreč jako turysta, a masz przy tym kartę EKUZ, to możesz z niej skorzystać na takiej samej zasadzie jak inni obywatele kraju. Pamiętaj jednak, że w Poreč – a także w każdym innym mieście w Chorwacji – musisz udać się do lekarza lub placówki, która ma podpisaną umowę z Chorwackim Funduszem Zdrowia. Nie zapomnij, że standardowo naliczana jest niewielka opłata za wizytę u lekarza, która wynosi jedynie 10 chorwackich kun. Jednocześnie pacjenci – którzy wymagają dłuższej hospitalizacji – muszą liczyć się z koniecznością dopłaty do leczenia. W takim wypadku minimalna stawka odsetek budżetowych wynosi 3 326 kun chorwackich, co jest odpowiednikiem około 2 tysięcy złotych.

Jeśli przydarzy Ci się sytuacja, w której konieczny będzie pobyt w szpitalu, a będziesz posiadał odpowiednie ubezpieczenie podróżne, wówczas to ubezpieczyciel będzie zobowiązany do pokrycia kosztów. Dlatego tak ważne jest dodatkowe ubezpieczenie.

Szpitale w Poreč – sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy

W Poreč znajdziesz zarówno publiczne placówki opieki zdrowotnej, jak i placówki prywatne. Jeśli nie wykupiłeś dodatkowego ubezpieczenia, będziesz miał prawo skorzystać jedynie z placówek publicznych. W przypadku dodatkowego ubezpieczenia podróżnego, Twój ubezpieczyciel zwróci Ci koszty, jakie poniosłeś na poczet leczenia w placówce prywatnej. Zanim wyjedziesz na swoje wymarzone wakacje, powinieneś również zapoznać się z dostępnymi szpitalami i przychodniami w Poreč, do których możesz się udać.

Do placówek opieki zdrowotnej w Poreč zaliczają się:

  • Health Center Poreč Ambulance – szpital ten znajdziesz przy ulicy Dr. Mauro Giosefi 2. Jest to szpital z ostrym dyżurem i specjalistyczną pomocą dla pacjentów w nagłych wypadkach. Numer kontaktowy do szpitala to +385 52 451 611.
  • Histra Medic – to również publiczna placówka opieki zdrowotnej. Znajduje się ona przy ulicy Istarska 1a. Jest to szpital całodobowy, w którym możesz skorzystać ze specjalistycznej opieki medycznej.
  • Polyclinic dr. Jerkovic – to z kolei prywatna przychodnia medyczna. Znajdziesz ją przy ulicy Vladimira Grotana 25. Pamiętaj, że jest to placówka prywatna, a co za tym idzie, jest ona czynna jedynie do godziny 15:00.
  • Lovric Medical – to szpital publiczny – jeden z największych – w Poreč. Znajduje się on w pobliżu hotelu Diamant Hotel and Residence. W tej placówce również zostanie Ci udzielona specjalistyczna pomoc medyczna.

Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, w Poreč możesz skorzystać również z mniejszych przychodni i prywatnych placówek medycznych jak np. Polyclinic VENESi. Pamiętaj jednak, że jeśli nie posiadasz dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, wówczas koszty leczenia będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Weź również pod uwagę to, że przychodnie te zwykle udzielają doraźnej pomocy i nie mają możliwości hospitalizacji swoich pacjentów. W razie poważnych dolegliwości lepiej będzie, jeśli udasz się do publicznego szpitala.

Czytaj także:

Czy w Poreč jest drogo? Przekonajmy się razem!

Najlepsze hotele i noclegi w Poreč – wszystko co musisz wiedzieć

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Istrii

Poprzedni

Co musisz zwiedzić i zobaczyć w Opatii? Oto największe atrakcje!

TOP 10 atrakcji w Opatija – co musisz zobaczyć i zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz