TOP 5 miejsc i atrakcji w Opatiji, które koniecznie musisz zobaczyć!

9 marca 2023 Tagi , , , , ,

Chyba każdy z podróżnych jest świadomy tego, jak wiele do zaoferowania ma Chorwacja. To dość niewielki kraj w Południowej Europie, który zachwyca każdego. Wielu z turystów, często również decyduje się na to, by tam powrócić i przeżyć jeszcze jedną, niesamowitą przygodę. Niemniej jednak mnogość miejsc w Chorwacji, które daje szansę na spędzenie niezapomnianych wakacji, jest tak ogromna, że turysta musi się co najmniej dwa razy zastanowić, zanim podejmie ostateczną decyzję. Zwykle wybór pada na romantyczny Dubrownik, czy na Split. Jednak jeśli planujesz wyjazd do Chorwacji również w tym roku, wówczas uwagę warto skierować na malowniczy półwysep Istria. Znajdziesz tam niewielką miejscowości – Opatija. Jakie zatem będzie TOP5 miejsc i atrakcji w Opatiji? Przekonajmy się wspólnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

TOP5 miejsc i atrakcji w Opatiji, które trzeba zobaczyć!

Opatija to miasto, a także i gmina w Chorwacji, która zlokalizowana jest na półwyspie Istria. Oczywiście miejscowość ta z pewnością nie należy do największych w Chorwacji, gdyż na co dzień zamieszkuje ją jedynie 11 tysięcy mieszkańców. Jednak wraz z upływem lat, Opatija stała się jedną z najpopularniejszych miejscowości turystyczna. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP5 atrakcji i miejsc w Opatija, które warto zobaczyć?

1. Plaża Tomasevac

Opatija na przestrzeni lat stała się prawdziwym kurortem turystycznym, który przyciąga setki turystów. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż wszystko wynika z malowniczego położenia tego kurortu, tuż nad brzegiem morza. Bardzo często w Chorwacji spotykamy się z plażą żwirową. Jednak w Opatiji możesz spodziewać się zdecydowanie czegoś innego. Królują tu plaże piaszczyste, co zdecydowanie jest największą zaletą! Jednym z ciekawszych miejsc na słoneczny relaks jest plaza Tomasevac. To jedna z największych i jednocześnie najpopularniejszych plaż w kurorcie, na której można wypoczywać w promieniach wiecznie świecącego słońca. Okazuje się, że plaża ta jest również idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi, gdyż dysponuje ona wyjątkowo łagodnym zejściem do wody. Plaża Tomasevac oferuje wiele różnorodnych udogodnień w postaci chociażby toalet, barów, prysznicy, kawiarni oraz leżaków. Jest to również jedno z lepszych miejsc do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych! Nie będziesz narzekać na nudę!

The historic statue of Maiden with the seagull is a symbol, not only of Opatija, but the entire Kvarner region. The statue on Adriatic coast is in the touristic town of Opatija in Croatia, Europe
Historyczny posąg Dziewicy z mewą jest symbolem nie tylko Opatii, ale całego regionu Kvarner. Posąg na wybrzeżu Adriatyku znajduje się w turystycznej miejscowości Opatija w Chorwacji, Europie, licencja: shutterstock/By Blue Planet Studio

2. Chorwackie Muzeum Turystyki

Jeśli marzymy o tym, by na wakacjach w Opatiji choć raz wybrać się do muzeum, to mamy idealną propozycję. Postaw na Chorwackie Muzeum Turystyki. Zbiory skupiają się głównie na obszarze Riwiery Opatijiskiej, aczkolwiek są one niezwykle interesujące. W tym muzeum możesz prześledzić, jak rozwijała się turystyka regionu i w jaki sposób Opatija stawała się jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych na półwyspie Istria. Oczywiście zapoznasz się także z pierwszymi broszurami turystycznymi i przewodnikami, jakie tylko zostały wydane w tym regionie. Muzeum to znajduje się praktycznie w samym centrum miasta, więc z pewnością nie będziesz mieć większych problemów z tym, by do niego trafić. Taka wizyta na długo zapadnie w pamięci!

Czytaj także: Szlakiem najpopularniejszych miasteczek na wzgórzach w Istrii

3. Stare Miasto w Opatiji

Nie da się ukryć, że dosłownie każde, chorwackie miasteczko skrywa w sobie niesamowitą historię i perełki architektoniczne. Dlatego również i tu warto się wybrać na Stare Miasto w Opatiji. Zaskoczą Cię tam wąskie i kamienne uliczki, a także spektakularna, zabytkowa zabudowa. Nie można również zapomnieć o budynkach i obiektach sakralnych, których tam absolutnie nie zabraknie. Każdy z nich reprezentuje wyjątkowy styl architektoniczny, a także zachwyca swoją monumentalnością. Dodatkowo na Starym Mieście w Opatiji znajdziemy także wyjątkowo pokaźną bazę gastronomiczną, a kawiarenki i restauracje z tradycyjną kuchnią zapraszają nas na wyjątkowo smakowity posiłek.

Town of Opatija cathedral and waterfront aerial view, Kvarner bay of Croatia
Katedra Opatija i widok z lotu ptaka na nabrzeże, zatoka Kvarner w Chorwacji, licencja: shutterstock/By xbrchx

4. Plaża Lido

Plaża Lido to kolejne miejsce, którego w Opatiji pod żadnym pozorem nie można pominąć. Jest to prawdziwy skrawek raju na ziemi nie tylko dla miłośników plażowania, ale także dla miłośników wszelakich sportów wodnych. To plaża piaszczysto – żwirowa, która oferuje dość łagodne zejście do wody. Co więcej, plaża ta jest również wyjątkowo luksusowa. Czeka tam szereg leżaków z parasolami – oczywiście są one dostępne za dodatkową opłatą, a także bary z koktajlami i ekskluzywne restauracje. Na samym końcu plaży Lido zorganizowane jest centrum sportów wodnych, więc z powodzeniem można się tam udać, jeśli interesuje Cię chociażby jazda na nartach wodnych lub wodnych skuterach. Jak więc widać, możliwości do świetnej zabawy, a także do spokojnego wypoczynku w promieniach słońca, z pewnością na tej plaży nie zabraknie.

Czytaj także: Najlepsze hotele i noclegi w Opatija – wszystko co musisz wiedzieć

5. Plaża Slatina

Plaża Slatina również jest jedną z większych atrakcji w Opatiji. Okazuje się, że piasek znajdziesz tu tylko w niewielkiej ilości, gdyż pozostała część tej plaży jest pokryta nawierzchnią betonową, na której oczywiście można się beztrosko opalać. Na tej plaży również zaaranżowane zostało dość spektakularne molo, którym możemy się przechadzać w głąb morza. Betonowe podwyższenie, które również znajdziemy na plaży Slatina, zachęca do skoków do wody i świetnej zabawy. Choć na samej plaży Slatina nie znajdziemy zbyt wielu udogodnień, to jednak warto mieć na uwadze to, że zlokalizowana jest ona praktycznie w samym centrum Opatiji. Co za tym idzie, o krok jest dostęp do wszelakich barów, restauracji oraz sklepików. Przy tej plaży znajduje się również najwięcej luksusowych hoteli i obiektów noclegowych.

Croatian, beautiful Opatija riviera on Kvarner, aerial view of popular beach Slatina and scenic tourist resorts
Chorwacka, piękna riwiera Opatija na Kvarnerze, widok z lotu ptaka na popularną plażę Slatina i malownicze kurorty turystyczne, licencja: shutterstock/By Ilija Ascic

Wakacje w Opatiji – dlaczego powinniśmy się na nie zdecydować?

Półwysep Istria z całą pewnością może się pochwalić coraz to większym zainteresowaniem ze strony turystów. Nie da się ukryć, że Opatija jest jedną z najpiękniejszych możliwości wypoczynkowych, w jakiej tylko możemy zorganizować swoje wakacje. Jest tu wszystko, co potrzebne. Z jednej strony możemy podziwiać zabytkowe Stare Miasto i napawać się jego wyjątkowo sielskim klimatem, z drugiej zaś można korzystać z urokliwych plaż i całego szeregu udogodnień. W Opatiji masz wręcz nieograniczone możliwości, a powyżej wymienione atrakcje stanowią jedynie niewielki zalążek tego, co tak naprawdę Cię czeka. Warto więc zrobić również research na „własną rękę” i w odpowiedni sposób przygotować się do tego wyjazdu. Wakacje w Opatiji z pewnością na długo zapadną w pamięć!

Idylliczne wybrzeże Morza Śródziemnego w miejscowości Volosko, Riwiera Opatija, Kvarner, Chorwacja
Idylliczne wybrzeże Morza Śródziemnego w miejscowości Volosko, Riwiera Opatija, Kvarner, Chorwacja, licencja: shutterstock/By xbrchx

Czytaj również na temat hoteli w Opatija!

Najlepsze hotele w Opatija

Poprzedni

Wakacje na Istrii? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Zwiedzanie jaskini Postojna Jama – jak do niej dojechać i jak ją zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz