Trg Slobode – Piazza della Liberta czyli Plac Wolności w Umag

10 maja 2023 Tagi , ,

Umag to miasto, które każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów, spędzających swój wolny czas właśnie w Chorwacji. Wielu osobom miejsce to kojarzy się głównie z bogatą bazą noclegową, jednak można w tym mieście odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Z pewnością należy do nich Piazza della Liberta, czyli Plac Wolności w Umag, będący niejako wizytówka tego miasta. Miejsce to ma naprawdę sporo do zaoferowania, dlatego będąc w mieście Umag lub w okolicy, warto odwiedzić właśnie ten plac.

Kempingi Istria
Kempingi Istria
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Trg Slobode – Piazza della Liberta — czym właściwie jest?

Piazza della Liberta to miejsce, które jest bardzo popularne wśród turystów odwiedzających Chorwację, ale również wśród miejscowej ludności. Zasadniczo jest to plac położony w samym centrum miasta Umag, dlatego bardzo łatwo jest trafić do tego miejsca. Sąsiaduje ono z ratuszem oraz kościołem pw. św. Rocha, czyli z kolejnymi bardzo ciekawymi do odwiedzenia miejscami. Sam Trg Slobode jest miejscem, idealnie nadającym się do zrelaksowania oraz wypoczynku. Jest to naprawdę malowniczo położone miejsce, które z każdej strony otaczają ciekawe zabytki.

Zabytki w okolicy Placu Wolności w Umag

A więc Trg Slobode – Piazza della Liberta to miejsce sąsiadujące z naprawdę ciekawymi obiektami, które naprawdę warto, jest odwiedzić, będąc w okolicy. Budynki często mają po kilkaset lat. Szczególnie warty odwiedzenia jest kościół pw. św Rocha, który został wzniesiony już w XV wieku i zalicza się do stylu gotyckiego, który naprawdę potrafi zachwycić. Również należy zobaczyć Ratusz miasta Umag, na którego wieży znajduje się zabytkowy zegar. Budynek ten został wzniesiony w XIX wieku i co roku przyciąga wielu turystów.

Umag town in Croatia, main square with church and tower (campanile) at dusk
Miasto Umag w Chorwacji, główny plac z kościołem i wieżą, licencja: shutterstock/By Boerescu

Ciekawe restauracje na Placu Wolności w Umag

Turyści, którzy lubią odwiedzać ciekawe restauracje, by poznawać lokalną kuchnię również nie zawiodą się, odwiedzając Piazza della Liberta. W obrębie tego przepięknego placu można natknąć się na wiele restauracji oraz kawiarni, które serwują przeróżne rzeczy. W samych restauracjach można spróbować tradycyjnych dań pochodzących z Chorwacji. Nie brakuje również miejsc, w których można napić się alkoholu. Jak więc widać zaplecze gastronomiczne na Placu Wolności w Umag jest naprawdę rozbudowane i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Atrakcje na Placu Wolności w Umag

Plac Wolności w Umag to nie tylko miejsce, w którym można odpocząć, zjeść i zwiedzić zabytkowe budynki. Każdego roku na tym placu odbywa się wiele wydarzeń, które przyciągają ludzi z całego świata. Szczególnie festiwale oraz wystawy sztuki są warte odwiedzenia, ponieważ zazwyczaj towarzyszy im niesamowity klimat. W sezonie wakacyjnym odbywa się w tym miejscu również sporo koncertów, dlatego będąc w okolicy miasta Umag, warto jest sprawdzać, czy akurat w danym czasie nie odbywa sie jakieś ciekawe wydarzenie właśnie na placu Wolności.

Dlaczego warto odwiedzić Trg Slobode – Piazza della Liberta, czyli Plac Wolności w Umag?

Plac Wolności w Umag to miejsce zarówno dla osób chcących odpocząć, jak i również tych, które pragną zobaczyć coś ciekawego. Miejsce to tętni życiem przez praktycznie cały rok, a w sezonie wakacyjnym praktycznie każdego dnia dzieje się na tym placu coś wartego zobaczenia. Szczególnie zabytkowy charakter tego miejsca, sprawia, że panujący na tym placu klimat jest niepowtarzalny. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia, jeżeli ma się taką możliwość. Władze miasta Umag przykładają naprawdę wiele starań, aby to miejsce było jak najbardziej przyjazne turystom, dlatego regularnie jest sprzątane i utrzymywane w ogólnie dobrym stanie.

Czytaj także:

Najlepsze hotele i noclegi w Umagu – wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje w Umag – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Najlepsze hotele w Umag

Poprzedni

Kościół Matki Bożej Anielskiej w Poreč – co musisz o nim wiedzieć?

Co musisz zobaczyć i zwiedzić w Puli? Poznaj największe atrakcje w mieście Pula!

Następny

Dodaj komentarz