Wiosna w Istrii – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

9 marca 2022 Tagi , , , ,

Istria jest jednym z najpopularniejszych półwyspów w Europie, który stał się prawdziwą turystyczną mekką. Oblewany jest wodami Morza Adriatyckiego, a klimat tam panujący z pewnością sprzyja błogiemu wypoczynkowi. Istrię kojarzymy głównie z Chorwacją. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jego niewielka część należy do Słowenii. Jedno z miasteczek nawet znajduje się w granicach administracyjnych Włoch. Istria jest znana turystom przede wszystkim z mocy atrakcji, a także z wiecznie słonecznej pogody. Zachęca ona do morskich kąpieli i wypoczynku na plaży. Jeśli chcecie zaplanować tam wiosenny wyjazd, to warto zapoznać się z temperaturami, jakie panują na Istrii w tej porze roku, a także z tym, czy wiosna w Istrii to dobry pomysł na urlop.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatura i pogoda w Istrii na wiosnę

Istria jest świetnie znana turystom jako miejsce, w którym wiecznie świeci słońce. Woda u wybrzeży jest niezwykle spokojna i ciepła. Tak naprawdę półwysep swoją piękną pogodę zawdzięcza przede wszystkim temu, że panuje tam spokojny, śródziemnomorski klimat. Zwykle nie charakteryzuje się on zbyt pokaźną ilością opadów, ani porywistym wiatrem. Wiosna w Istrii obejmuje okres marca, kwietnia oraz maja. Z pewnością nie można spodziewać się w tych miesiącach prawdziwie letnich upałów. Nie będzie można jednak narzekać na temperatury powietrza i wody. Tak więc jakie wartości wskazują termometry w wiosennym okresie na Istrii?

Marzec

To tak naprawdę pierwszy wiosenny miesiąc na Istrii, gdzie dopiero wszystko budzi się do życia, a słońce zaczyna świecić coraz wyżej. Zwykle w tym miesiącu termometry mieszkańców Istrii nie pokazują wartości wyższych niż około 14 stopni Celsjusza w dzień i około 10 stopni Celsjusza w nocy. Niezbyt zachęcająco przedstawia się również temperatura wody. Jedynie 10-12 stopni Celsjusza z pewnością nie zachęci do pływania w wodach Morza Adriatyckiego.

Wiosna w Istrii – Kwiecień

Wraz z kolejnym miesiącem wiosennym na Istrii termometry zgodnie pokazują coraz to wyższe wartości. W kwietniu mieszkańcy mogą cieszyć się słoneczną pogodą, a także temperaturą na poziomie około 16 stopni Celsjusza w dzień i około 12 stopni Celsjusza nocą. Co więcej, wzrasta również temperatura wody i w kwietniu wynosi już ona 13 stopni Celsjusza z tendencją rosnącą. Z pewnością nie jest to jeszcze wystarczająca wartość, by skorzystać z morskich kąpieli. W kwietniu jednak pierwsi śmiałkowie pojawiają się na plażach półwyspu.

Maj

To ostatni wiosenny miesiąc na Istrii, po którym następuje długo wyczekiwane lato. W tym miesiącu termometry momentami mogą wskazywać nawet 20 stopni Celsjusza w dzień i około 15-16 stopni Celsjusza porą nocną. Z pewnością jest to również miesiąc z dość dużą ilością dni słonecznych, a także względnie małą ilością opadów. Temperatury wody utrzymują się na poziomie około 17-18 stopni Celsjusza. Niektórzy turyści decydują się na skorzystanie z możliwości kąpieli w lazurowych wodach Morza Adriatyckiego.

Wiosna w Istrii – czy warto jechać?

Jeśli zastanawiacie się, czy marzec, kwiecień lub maj są odpowiednimi okresami na to, by odwiedzić ten malowniczy półwysep, to możecie od razu zacząć rezerwować bilety. Istria wiosną zachęca świetną pogodą – występuje wtedy bardzo duża ilość dni słonecznych. Co więcej, opady są ograniczone do minimum i organizowane są tam różne, lokalne festiwale. Jeśli zależy Wam przede wszystkim na wypoczynku na plaży, to maj będzie idealnym okresem, w którym również niezwykle korzystnie przedstawia się temperatura wody zachęcająca do pływania. Warto zwrócić uwagę również na to, że bilety lotnicze na ten okres przedstawiają się znacznie korzystniej pod względem cenowym, niż te, które przeznaczone są na sezon letni.

Z pewnością wiosenna podróż na Istrię będzie świetnym pomysłem. Pozwoli to nam na chwilę oderwać się od codzienności i zasmakować w relaksującym, chorwackim stylu życia. W ten sposób możecie wrócić do pracy i obowiązków z nową energią, a także piękną, słoneczną opalenizną. Bez wątpienia Istria na wiosnę otwiera się dla turystów.

Poprzedni

Pješčana Uvala – co zobaczyć, zwiedzanie, hotele, noclegi, plaże

Hum – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz