Zakupy w Umag – gdzie je zrobić, a także gdzie wymienić walutę?

9 maja 2023 Tagi , , ,

Umag – piękny i klimatyczny kurort w Chorwacji, który znajduje się na półwyspie Istria. Zlokalizowany jest on jedynie kilka kilometrów od granicy ze Słowenią i cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całej Europy, a w szczególności z Polski. W Umagu czekają na Ciebie malownicze plaże, ciekawe zabytki, a także inspirujące muzea i galerie. Jednocześnie, jeśli planujesz tam spędzić swoje wakacje, to z pewnością liczysz się także z koniecznością zrobienia zakupów i – ewentualnie – także z koniecznością wymiany waluty. Poznaj więc listę marketów i kantorów. Dzięki temu uda Ci się zrobić zakupy w Umag.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie możesz zrobić zakupy spożywcze w Umagu?

Umag to jeden z mniejszych kurortów na półwyspie Istria. Jednocześnie może on pochwalić się świetnie rozwinięta bazą usługową. Wraz z rozwojem miasteczka i wzrostem jego popularności, pojawiło się tam coraz więcej sklepów spożywczych, które bazują nie tylko na marketach lokalnych. Jeśli więc chcesz zrobić zakupy spożywcze w Umag, wówczas możesz udać się do:

 • Kaufland – jest to market spożywczy, który z całą pewnością jest Ci świetnie znany z naszego kraju. Znajdziesz w nim świeże mięsa, pieczywo, warzywa, owoce, a także alkohole, napoje i chemię gospodarczą. Sklep ten znajdziesz w Umagu przy ulicy Novigradska.
 • Plodine – również przy ulicy Novigradska znajdziesz lokalny sklep spożywczy Plodine. Podobnie jak Kaufland jest to świetnie zaopatrzony sklep, w którym kupisz takie produkty spożywcze, jakie są Ci tylko potrzebne.
 • Lidl – ten sklep również powinien być Ci świetnie znany z Polski. Lidl jest największym i najpopularniejszym marketem spożywczym w Umagu. Znajdziesz go praktycznie w samym centrum kurortu przy ulicy Kolodvorska.
 • SPAR Supermarket – ten market również może Ci być świetnie znany z Polski. W Umagu znajdziesz go przy ulicy Bujska – dokładnie na przeciwko Lidla.
 • Konzum – to również lokalny sklep spożywczy, który jest świetnie zaopatrzony. Market ten będziesz mógł znaleźć w Umagu przy ulicy Kolodvorska.
 • Studenac Market – ten sklep również jest wyjątkowo popularny w Chorwacji. Jest to market spożywczy, w którym kupisz niezbędne produkty. Znajdziesz go przy ulicy Ernest Milosa.

Pamiętaj, że w Umagu możesz kupić świeże owoce i warzywa także na miejskich targach, które zlokalizowane są głównie w centrum kurortu.

Gdzie znajdziesz sklepy odzieżowe i inne w Umagu?

W Umagu możesz również zrobić zakupy odzieżowe czy elektroniczne lub nawet kupić dekoracje do domu. W miasteczku znajduje się wiele sklepów, które są znanymi markami. Jeśli więc zapomniałeś zabrać ze sobą kąpielówek lub kosmetyków, wówczas bez większego problemu kupisz je na miejscu. Do najpopularniejszych, tego typu sklepów w Umagu można zaliczyć:

 • JYSK – to sklep z pościelą, meblami i wyposażeniem do domu. W Umagu znajdziesz go przy ulicy Ungarija.
 • Kiosk Sina – możesz tu kupić wyroby tytoniowe, prasę oraz inną drobnicę. Kiosk znajdziesz przy ulicy Bujska.
 • Trgoauto – Bike Shop – jeśli chcesz zwiedzać Umag na rowerze, to w tym sklepie możesz kupić swój jednoślad. Znajdziesz go przy ulicy Novigradska.
 • Vinoteka Bencic – to z kolei sklep alkoholowy, w którym możesz kupić lokalne wyroby. Sklep ten znajdziesz przy ulicy Labinska.

Jak więc widzisz, w Umagu możesz kupić dosłownie wszystko to, co będzie Ci potrzebne.

Old city street view in Stradum area in Umag
widok ulicy starego miasta w okolicy Stradum w Umag,licencja: shutterstock/By Fijalka

Gdzie możesz wymienić walutę w Umagu?

Jeśli zapomniałeś wymienić walutę w Polsce, wówczas bez większych problemów możesz zrobić to również w Umagu! Do autoryzowanych kantorów na terenie miasta zaliczają się:

 • Otkup Zlata Auto Domus – ten kantor znajdziesz przy ulicy Trgovacka, blisko ścisłego centrum miasta.
 • Exchange Office – ten kantor zlokalizowany jest przy ulicy Kolodvorska i – zgodnie z opiniami turystów – oferuje wyjątkowo korzystne kursy.
 • Mjenjačnica Exclusive Change Umag Kaufland – ten kantor, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w Kauflandzie, a to oznacza, że znajdziesz go przy ulicy Novigradska.

W Umagu, chcąc wymienić walutę, możesz także udać się do lokalnego banku.

Czytaj także:

Gdzie zjeść w Umagu? Najlepsze restauracje

Najpiękniejsze polecane plaże w Umag i okolicach, jak dojechać

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Co zobaczyć i zwiedzić w Rovinj? Poznaj największe atrakcje kurortu!

Wczasy w Istrii – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz